Energetické skupině innogy letos vzrostl prodej plynu CNG o více než třetinu.

Energetické skupině innogy vzrostl v letošním roce výrazně prodej plynu CNG u plnicích stanic. Za letošních devět měsíců firmě stoupl odběr stačeného zemního plynu v porovnání se stejným obdobím loňského roku o 36 %. Důvodem je především stabilizace cen, které oproti loňskému roku meziročně poklesly o více než 60 %, uvedla firma.

Zatímco loni od ledna do září motoristé a zákazníci innogy odebrali celkem 10,6 milionu kilogramů CNG, letos přes plnicí pistole innogy proteklo do nádrží CNG vozidel už 14,5 milionu kilogramů stlačeného plynu. Až 70 % objemu odebraného CNG od innogy tvoří příměs biometanu, tedy bioCNG.

„Cena CNG je sice stále o něco vyšší než před dvěma lety, ale ve srovnání s benzinem vychází CNG cenově výrazně lépe. Průměrná cena metru krychlového CNG, který energeticky odpovídá litru benzinu, je 26 korun. V porovnání s průměrnou cenou benzinu okolo 39 korun představuje CNG úsporu 14 korun na každém litru paliva,“ uvedl Jan Kolečko, manažer čisté mobility v innogy Energo.

Na zvýšeném prodeji CNG od innogy mají výrazný podíl autobusové společnosti, a dále pak nové obchodní aktivity spojené s provozem pronajatých CNG stanic. innogy provozuje největší celorepublikovou síť plniček o celkovém počtu 71 stanic. (sfr)