Kabina na terénní čtyřkolce, tedy na vozidle kategorie ATV/UTV, se v zimě stává vysoce užitečným pomocníkem proti chladu, sněhu a jiným extrémním povětrnostním vlivům. Klasická otevřená „letní“ čtyřkolka se díky instalaci kabiny může velmi rychle změnit v univerzální terénní vozidlo, které je všestranně a komfortně využitelné v mrazu či v závějích sněhu.

Jedním z nejvýznamnějších dodavatelů kabin pro terénní čtyřkolky je česká firma DFK Cab. Díky jejím kabinám se ze čtyřkolky stává plnohodnotný celoroční pracovní nástroj či sportovní prostředek, pro který nejsou zima, sníh či déšť překážkou při plném nasazení a maximálním využití.


Kabina firmy DFK Cab chrání před sněhem i chladem.


Kabiny od DFK Cab dokáží spolehlivě eliminovat sníh a tedy i vlhkost. Uvnitř vozidla krytého kabinou si řidič může užívat teplo a relativní sucho. Kabina je vybavena čelním sklem se stěračem, ostřikovačem a také vyhříváním čelního skla.

Po instalaci kabiny však zůstávají čtyřkolce při jízdě v náročném terénu zachovány výborné jízdní vlastnosti této kategorie strojů. Čtyřkolka pak splňuje zkoušky pro provoz na pozemních komunikacích.

Díky kabině může být terénní čtyřkolka i v zimním období pohodlně využitelným a vysoce praktickým pomocníkem pro řadu profesí, která vyžadují možnost se efektivně a relativně pohodlně pohybovat v terénu.


Kabina DFK Cab na čtyřkolce CF MOTO U Force.


Topením totiž může být vybavena celá kabina. Ta pak spolehlivě zajišťuje vytápění, které funguje stejně jako v klasickém automobilu.

Služby terénního vozidla s kabinou v zimním období ocení například pracovníci v komunálních službách, správci zimních areálů, farmáři, myslivci, rybáři, bezpečnostní agentury či záchranáři.

Kabinu od firmy DFK Cab lze na konci zimy snadno odmontovat a využívat pak čtyřkolku opět v její otevřené podobě pro veškeré funkční použití.


Segway Snarler s kabinou firmy DFK Cab.


Firma DFK Cab nedávno představila mj. kabinu na novou čtyřkolku Segway Snarler. Ta je koncipována jako pracovní a užitkové vozidlo, které může být využíváno jak v terénu, tak například pro údržbu komunikací a pro další komunální služby poskytované obcemi. Kabina pak zejména v zimním období podstatně zvyšuje užitnou hodnotu tohoto vozidla a zajišťuje řidiči vysoký komfort při výkonu pracovních činností, i v těžkém terénu ve volném čase.


Čtyřkolka Polaris s kabinou firmy DFK Cab.