Globus do Sbírky potravin zapojí všech 15 hypermarketů. (Foto: Globus)

Letošní podzimní Sbírka potravin se bude konat v sobotu 12. listopadu. Pro její účely 15 hypermarketů Globus zlevní o pětinu některé trvanlivé potraviny či drogerii a zvýrazní vhodný sortiment k darování i v mobilní aplikaci a v regálech. Globus se do potravinových sbírek zapojuje už desátým rokem, během nich zde zákazníci věnovali potravinovým bankám přes 358 tun zboží. Dalších několik stovek tun potravin pak Globus potravinovým bankám věnoval v rámci pravidelné spolupráce. 

Počty lidí v hmotné nouzi se díky ekonomické situaci mohutně rozšiřují. Ty se pak obrací na potravinové banky s prosbou o trvanlivé potraviny a nutnou drogerii. Smyslem konání Sbírky potravin, do které se Globus zapojuje, je sklady potravinových bank naplnit.

Vhodné zboží pro darování jsou těstoviny, rýže, luštěniny, trvanlivé mléko či drogerie.

„Výběr z tohoto sortimentu na den Sbírky potravin zlevníme o 20 procent. Také označíme vhodné zboží pro darování logem Sbírky v obchodech. Současně pomůžeme zákazníkům s výběrem prostřednictvím mobilní aplikace Můj Globus, která nabídne toto zboží k přidání do nákupního seznamu. Naši zákazníci jsou ve Sbírkách potravin velmi aktivní a my doufáme, že ji přijdou podpořit i letošní podzim,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

Dobrovolníci budou v hypermarketech Globus s označenými košíky logem Sbírky potravin přijímat dary v sobotu 12. listopadu od 8. do 18. hodiny. Odevzdat zakoupené potraviny je možné také kdykoliv na odběrných místech potravinových bank, jejichž seznam lidé najdou na www.potravinovebanky.cz.

„Situace je velmi náročná. Počty lidí v nouzi, kteří potřebují potravinovou a drogistickou pomoc, se dramaticky zvyšují. Děkujeme všem, kteří se rozhodnou pomoci například i v hypermarketech Globus, který je naším stálým a spolehlivým partnerem,“ řekla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Globus je partnerem sbírky potravin již desátým rokem. Za tuto dobu poslaly tyto hypermarkety do potravinových bank téměř 630 tun zboží.

Stovky tun postupně hypermarkety Globus darovaly potravinovým bankám na pravidelné měsíční bázi a téměř 358,7 tun darovali zákazníci v potravinových sbírkách.

Vybrané množství potravin a drogerie v Globusu:

2022 (jaro): 26 tun

2021: 66,4 tun

2020: 43 tun

2019: 41,3 tun

2018: 44,5 tun

2017: 40,5 tun

2016: 32 tun

2015: 28 tun

2014: 25 tun

2013: 12 tun

Celkem: 358,7 tun

(pel)