Nošovický Hyundai předal krajským hasičům 24 plně vybavených Tucsonů. (Foto: Hyundai)

Čtyřiadvacet nových a plně vybavených vozů Hyundai Tucson v hasičských barvách nově slouží potřebám hasičů v Moravskoslezském kraji. Předal jim je nošovický závod Hyundai. Pokračuje tak dlouhodobá a víceúrovňová spolupráce automobilky a hasičského záchranného sboru.

Společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) už před lety sehrála důležitou roli při výstavbě a vzniku nošovické stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK).

Každoročně také významně přispívá částkou více než 20 milionů Kč na její provoz, a to na základě smlouvy uzavřené při výstavbě závodu mezi HMMC, Moravskoslezským krajem a HZS MSK, podle které HZS MSK plní úkoly jednotky hasičského záchranného sboru HMMC.

(Foto: Hyundai)

Po vzájemné dohodě je finanční plnění pro letošní rok částečně nahrazeno dodávkou 24 vozů modelu Hyundai Tucson, který dlouhodobě tvoří přibližně tři čtvrtiny výroby v HMMC. Tucson je mj. letos nejprodávanějším vozem v evropském segmentu kompaktních SUV – verze pro hasiče ve výbavovém stupni Style Premium obsahuje také specifické hasičské vybavení včetně světelného a zvukového výstražného zařízení a radiostanice.

Všechny vozy pro hasiče mají benzínový mild-hybridní motor 1,6 l T-GDI o výkonu 180 koní a 7stupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku včetně praktického pohonu všech kol, díky čemuž se nošovické SUV nezalekne ani terénu. Auta poslouží jako velitelské vozy v každé z 23 hasičských stanic v Moravskoslezském kraji a také v chemické laboratoři ve Frenštátu pod Radhoštěm.

(Foto: Hyundai)

„Na náš Tucson jsme díky jeho úspěchům a oblibě u zákazníků právem pyšní. Velmi si ceníme dlouhodobé a oboustranně prospěšné spolupráce s příslušníky hasičského záchranného sboru a jsme rádi, že všech 24 vozů Tucson bude pomáhat právě v jejich důležité a náročné službě,“ řekl prezident HMMC Cheolseung Baek.

„Nošovický Hyundai je pro nás spolehlivým partnerem od počátku jeho působení v regionu. Dlouhodobě spolupracujeme v celé řadě oblastí. Jsme proto rádi, že jsme v rámci potřebné obměny našich velitelských vozů získali právě nošovický model Hyundai Tucson, který plně vyhovuje našim potřebám,“ uvedl ředitel HZS MSK Radim Kuchař, který vozy oficiálně převzal v areálu nošovické automobilky v pondělí 10. října.

(Foto: Hyundai)

Hyundai spolu s hasičskými záchrannými sbory pravidelně organizuje celou řadu akcí. Hasiči jezdí do areálu automobilky školit se o konstrukcích a nových technologiích zde vyráběných aut, aby byli co nejlépe připraveni pro zásahy u dopravních nehod, a zaměstnanci spolu s profesionály nacvičují například evakuace výrobních hal.

Před nedávnem rovněž nošovický Hyundai předal hasičům pro potřeby zářijového Mistrovství HZS ČR ve vyprošťování u dopravních nehod v Kroměříži 19 aut různých modelů. Mezi nimi i předsériové či neúplné vozy z dřívější produkce. Auta určená pro praktický nácvik vyprošťovacích technik daruje nošovický Hyundai hasičům pravidelně. HMMC je také partnerem Moravskoslezské ligy mladých hasičů v požárním sportu.

(Foto: Hyundai)

(Foto: Hyundai)

(pel)