Air Bank by chtěla také spojit své bankomaty s nově tvořenou sítí bankomatů KB a Monety.

Air Bank by chtěla také spojit své bankomaty s nově tvořenou sítí bankomatů KB a Monety. „Bavíme se s Komerční bankou a Monetou, že bychom spojili bankomatovou síť,“ uvedla Air Bank. Komerční banka a MONETA Money Bank se letos v květnu dohodly na spojení svých bankomatových sítí.

Komerční banka a MONETA Money Bank budou sdílet bankomaty na území České republiky. Zatímco klienti KB to pocítí hned, klienti Monety až zhruba za půl roku.

„Slýcháme od vás, že byste ocenili, kdybychom měli ještě více bankomatů pro výběry zdarma. Tato přání nebereme vůbec na lehkou váhu,“ uvedla Air Bank směrem ke svým zákazníkům či k veřejnosti.

„Jak víte, připravovali jsme se na spojení s Monetou, které by mimo jiné znamenalo, že se výrazně rozšíří naše bankomatová síť. Stejně tak víte, že tento záměr nedopadl,“ dodala Air Bank.

„To ale neznamená, že tím zároveň zapadlo téma bankomatů. Nijak jsme neotáleli a začali se ihned poohlížet po jiném řešení. Například už jednáme s Komerční bankou a Monetou o tom, že bychom se přidali k jejich nově spojené bankomatové síti. Takový krok nám teď dává smysl,“ podotkla Air Bank.

Air Bank už na konci loňského prosince uvedla, že plánuje spojit síly s Monetou.

„Ekonomická situace v Česku i ve světě se ale za posledních pár měsíců změnila natolik, že se naši akcionáři nakonec dohodli chystané spojení zastavit a veškeré jeho přípravy ukončit,“ konstatovala Air Bank.

„To nic nemění na tom, že se chceme stát ještě větší bankou, která by mohla ještě lépe měnit bankovní trh v Česku a přinášet vám tím ještě lepší služby. Jen jsme došli k závěru, že v tomto novém prostředí bude pro nás i Monetu jednodušší pokračovat dál samostatně,“ uvedla Air Bank.

Air Bank je součástí skupiny PPF. (sfr)

VÍCE O TÉMATU ČTĚTE ZDE:

Komerční banka a MONETA Money Bank se dohodly na spojení svých bankomatových sítí