Komerční banka a MONETA Money Bank budou sdílet bankomaty na území České republiky.

Komerční banka a MONETA Money Bank budou sdílet bankomaty na území České republiky. Zatímco klienti KB to pocítí hned, klienti Monety až zhruba za půl roku.

„Současným trendem v Evropě je optimalizace bankomatových sítí s cílem nabídnout dostupnost služby maximálnímu počtu klientů. Spolupráce s Monetou nám umožní eliminovat duplicitní bankomaty na frekventovaných místech a současně instalovat tyto přístroje v lokalitách, kde je dostupnost výběru hotovosti nižší,“ uvedl Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

Doplnil, že řešení je také efektivnější a udržitelné, protože dochází k nižšímu počtu dotací hotovosti, servisních výjezdů a k nižší spotřebě elektrické energie.

Klienti Komerční banky ušetří od 1. června za výběr kartou až 39 korun, když budou vybírat hotovost z bankomatu konkurenční banky Moneta Money Bank. Zdarma si v jejích bankomatech také zjistí zůstatek na účtu.

Klienti Monety pocítí výhody ze spojování bankomatové sítě s KB až zhruba za půl roku, protože z bankomatů cizích bank totiž mohou bez poplatku vybírat po celém světě už nyní.

Celý projekt sdílení bankomatů je velmi obsáhlý a zahrnuje vedle okamžitých benefitů pro klienty také využití duplicitních bankomatů v nových lokalitách, kde MONETA ani Komerční banka své hotovostní služby zatím nenabízejí.

„V prvním kroku by toto řešení mělo zajistit vyšší dostupnost výběrů hotovosti klientům obou partnerských bank a tím zvýšit uživatelský komfort. V tom druhém pak přinese benefit v podobě významného rozšíření sítě vkladomatů, jenž jako tradiční partner živnostníků a malých firem našim komerčním klientům rádi nabídneme,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel MONETA Money Bank Tomáš Spurný.

Prostřednictvím svých bankomatů KB realizovala v loňském roce 56 procent objemu a 93 procent z celkového počtu všech klientských hotovostních operací (výběry + vklady). Na konci roku 2021 měla KB se svými 860 přístroji 15% podíl na trhu ČR.

Nadále platí, že KB je naprostou jedničkou mezi všemi bankami v počtu vkladových bankomatů. Na konci roku 2021 disponovala 502 přístroji a jejich počet i nadále roste, aktuálně jich už má 520. Bezkontaktní čtečkou je vybaveno 604 přístrojů, a i tento údaj stále roste.

Moneta Money Bank aktuálně disponuje počtem 560 bankomatů, z nichž 186 je vkladových. (pel)