YIT zahájila výstavbu projektu Happi Milánská v pražských Horních Měcholupech. (Foto: YIT)

Společnost YIT zahájila výstavbu projektu Happi Milánská v pražských Horních Měcholupech a do prodeje dala 72 nových bytů ve finském stylu o velikosti až 99 m². Bytový dům s výbornou dostupností jak do přírody, tak do centra metropole zahrne rovněž tři komerční prostory. Dokončení developer plánuje na jaře 2024.

Projekt Happi Milánská čítá 72 bytových jednotek o dispozici 1+kk až 4+kk a velikostech od 27 m2 do 99 m2. Samozřejmostí bude dostatek sklepních kójí nebo komor, kočárkárna, místnost pro mytí kol a psů či plánovaná komunitní terasa v 6. podlaží.

Součástí domu se stanou také tři komerční prostory vhodné pro drobné obchody a služby, jeden s terasou v parteru budovy.

Foto: YIT

„Jsme rádi, že se nám podařilo další projekt posunout do fáze výstavby a můžeme dát na trh, který bojuje s obrovsky nenasycenou poptávkou, přes sedmdesát nových bytů. Již v přípravné fázi jsme evidovali velký zájem jak o koupi bytu pro bydlení, tak na investici,“ řekla Dana Bartoňová, obchodní ředitelka YIT Stavo.

Bytový dům o 7 nadzemních a 2 podzemních podlažích, o jehož návrh se postaralo studio Schindler Seko architekti, přirozeně navazuje na ulici Milánská. Profil severního nároží budovy reaguje na protilehlou radnici a svými hranami ji prostorově zrcadlí.

Foto: YIT

Objekt ve tvaru pravoúhlých prolínajících se kvádrů odpovídá charakteristice i struktuře okolní zástavby. Dům má půdorys písmena L a svou obytnou část směřuje do vnitrobloku se zelení s příhodnou orientací na jihozápad – to zaručí budoucím rezidentům klidné a příjemné bydlení.

Jednoduchou bílou barvu fasády doplní na odsazené části s předsazenými konstrukcemi pavlače a balkónů omítka ve struktuře betonu. Právě pavlače jsou pro bytový dům Happi Milánská charakteristické a jednotlivá podlaží budovy se budou v těchto místech vizuálně odlišovat barevným provedením vstupních dveří do bytů, jejich nadpraží a dělicích příček.

Foto: YIT

Na fasádě se dále plánuje instalace sítí z ocelových lanek sloužících jako výplň zábradlí a také jako podpora pro popínavé rostliny, které vytvoří optickou bariéru plnou zeleně.

Konstrukce pavlačí a balkónů budou, stejně jako všechny nosné svislé a vodorovné konstrukce a rovněž koupelny v projektu, vyrobeny z prefabrikovaných betonových dílců. Využití této moderní technologie umožní ještě efektivnější a preciznější výstavbu a zároveň lepší finální kvalitu.

Foto: YIT

Horní Měcholupy poskytují svým obyvatelům výbornou občanskou vybavenost. Nalézají se zde mateřské a základní školy, obchody s potravinami, restaurace a pivovar. Blízko projektu leží také potřebné úřady – hned naproti stojí místní radnice i zdejší úřad práce, živnostenský úřad a městská policie.

Hladké dopravní spojení do centra metropole zajistí zastávka autobusu přímo před domem s linkami vedoucími k metru či vlaková stanice vzdálená zhruba 15 minut chůze.

V okolí není nouze ani o větší obchodní centra, v dojezdové vzdálenosti pár minut autem se nachází Retail Park, VIVO! Hostivař, Europark Štěrboholy nebo Westfield Chodov.

Foto: YIT

Největší lákadlo městské části představují Hostivařská přehrada s přilehlým lesoparkem a přírodní park Botič-Milíčov, které přímo vybízí k rodinným procházkám, koupání či sportovním aktivitám.

O další vyžití se postarají například street workoutové hřiště, tenisové kurty a haly nebo nedaleký Golf Club Hostivař. Za relaxací a zábavou v jednom lze vyrazit do 15 minut vzdáleného největšího českého aquaparku v Čestlicích.

Foto: YIT

(pel)