Zakázku na téměř devítikilometrový úsek dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem v Kraji Vysočina za 1,1 miliardy korun vyhrála stavební společnost Eurovia CS.

Další část dálnice D1, devítikilometrový úsek mezi Koberovicemi a Humpolcem v Kraji Vysočina zmodernizuje za 1,1 miliardy korun společnost Eurovia CS. Stavební práce by měly začít ještě letos, hotovo by mělo být v roce 2021.

S nabídkou 1,09 miliardy korun tendr vyhrála Eurovia CS. Je to zhruba o 50 milionů korun více, než byla původně předpokládaná hodnota Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Dále se o zakázku ucházela společnosti Colas CZ, která nabídla práce provést za 1,18 miliardy, společnost Strabag s nabídkou 1,37 miliardy a Metrostav s 1,54 miliardy korun.

Úsek mezi 81. až 90. kilometrem dálnice je jedním z posledních, který zatím na zahájení prací čeká.

Posledním takovým úsekem je část dálnice Devět křížů-Ostrovačice, kde zatím výběrové řízení neskončilo.

Modernizace D1 je rozdělena do 20 úseků, 13 z nich je dokončeno, na 5 se v současnosti pracuje. Kompletní rekonstrukce D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou začala v roce 2013.

Dosud je hotovo 90 kilometrů. Modernizace měla být původně dokončena v příštím roce, nyní je však kvůli zpoždění plánováno ukončení prací až na rok 2021.

(pel)