Byznysové zpravodajství ze dne 12. 3. 2018 v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Energetická společnost RWE prodá většinu v Innogy

Německá energetická společnost RWE prodá 76,8 procenta akcií Innogy konkurenční firmě E.ON v rámci obchodu za 43 miliard eur (1,09 biliónu korun), uvedl na webu deník Financial Times s odkazem na nedělní oznámení firem.

Zemřel majitel řetězce OBI, jeden z nejbohatších Němců Erivan Haub

Ve věku 85 let zemřel dlouholetý šéf skupiny Tengelmann Erivan Haub. V pondělí to uvedl server týdeníku Focus s odvoláním na firmu. Haub měl zemřít již v úterý v americkém státě Wyoming, ve městě Pinedale. Haub patřil mezi nejbohatší Němce, magazín Forbes jeho jmění odhadl na 6,4 miliardy dolarů (132,5 miliardy korun).

Škodovka v únoru prodala 92 800 aut, třetina byla octavií

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto měla nejlepší únor za 123 let existence firmy, svým zákazníkům po celém světě dodala 92 800 vozů. Je to nárůst o 14,3 procenta proti stejnému období minulého roku. Nejvíce se prodalo octavií, celkem 31 800.

Italský výrobce sportovních vozů Maserati loni zvýšil v Česku obrat o dvě procenta

Prodej aut s trojzubcem ve znaku se na českém trhu zvýšil o 22 procent na 100 vozů. Oznámil to výhradní dovozce Scuderia Praha v tiskové zprávě.

Aktuálně.cz mění po šesti letech šéfredaktora. Server od dubna povede Pazderka

Novým šéfredaktorem zpravodajského serveru Aktuálně.cz bude od dubna dosavadní zástupce šéfredaktora a vedoucí zahraniční redakce Josef Pazderka. Stávající šéf Pavel Tomášek z Aktuálně.cz i mediálního domu Economia po dohodě odchází. Tomášek patřil ke spoluzakladatelům zpravodajského serveru.

(jaz)