Společnost DAKO-CZ začne dodávat Brzdové komponenty pro mnichovské metro.

Brzdové komponenty pro 24 šestivozových souprav metra začne dodávat společnost DAKO-CZ v letošním roce. Aktuální zakázka je opcí na již dříve realizovanou dodávku z let 2013-2015, kdy DAKO-CZ dodalo do Mnichova brzdy pro 21 šestivozových souprav. Brzdové komponenty dodá třemošnický výrobce pro soupravy platformy Inspiro společnosti Siemens s označením C2. K první přejímce dojde v dubnu letošního roku, v květnu pak bude zahájena sériová výroba. Celková hodnota zakázky se pohybuje v řádu desítek milionů korun.

„Se společností Siemens spolupracuje DAKO-CZ již od roku 2004 a máme za sebou úspěšnou realizaci celé řady společných projektů, mezi něž patří metro v Kuala Lumpur, Rijádu, Oslu, Varšavě a také v Mnichově. Právě na tento projekt z nedávné doby díky uplatněné opci navazujeme. Jsme potěšeni tím, že nás světový výrobce, jakým společnost Siemens je, dlouhodobě považuje za spolehlivého partnera a dodavatele,“ říká PhDr. Dagmar Matúšová, generální ředitelka společnosti DAKO-CZ.

Soupravy metra s označením C2 získaly několik prestižních ocenění za design, konkrétně Redhot Design Award, Universal Design Award 2013 a German Design Award WINNER. Vývojově navazují na soupravy C1, nabízejí místo pro celkem 940 cestujících: 220 míst je k sezení, 720 k stání. Oproti svému předchůdci také soupravy C2 nabízejí více prostoru pro přepravu kočárků a invalidních vozíků. Změněn byl též design souprav a jejich vnitřní osvětlení, přičemž vnitřní části vozů jsou osazeny LED světly.

Dodávky brzdových komponentů od společnosti DAKO-CZ pro soupravy C2 mnichovského metra budou zahrnovat pneumatické moduly, ventily protismyku N8.1, diferenciální ventily, ventily vzduchového vypružení, kohouty, sběrače, nouzové ventily, diagnostické přípojky, škrtiče, konektory a vzduchojemy. Zakázka bude kompletně realizována v letech 2018–2021.

(jaz)