Sledovanost F1: průměrně se diváci za víkend dívají 2 hodiny a 30 minut, každý pátý sleduje tréninky. (Ilustrační foto)

Zájem televizních diváků o 14 dosud odjetých podniků Velké ceny Formule 1 má vyrovnanou sledovanost, ukazují statistiky operátora Telly. Každý závodní víkend strávili fanoušci rychlých kol u televizorů v průměru 2 a půl hodiny, každý pátý sleduje i páteční tréninky.

Letošní série formule 1 má na programu rekordních 23 závodů. Začala 5. března Velkou cenou Bahrajnu a končí 26. listopadu VC Abu Dhabi. O královskou třídu monopostů je  mezi televizními diváky velký a stabilní zájem.

Podle statistik Telly byl letos nejsledovanější závod v americkém Miami (7. května); oproti druhé nejsledovanější Velké ceně Austrálie (2. dubna) byl rozdíl ve sledovanosti pouhých 0,2 procent.

Diváci u 14 dosud konaných závodů (květnová Velká cena Emilia Romagna se kvůli záplavám nejela) strávili v průměru 1,4 hodiny (samotný závod), respektive 45 minut v případě kvalifikací.

Největší průměrná doba sledování jednoho letošního závodu činila 1,5 hodiny (Velká cena Monaka, 28. května).

Za celý víkend dvě a půl hodiny

Samotný závod v rámci Velké ceny F1 trvá dvě hodiny, v případě přerušení maximálně tři hodiny. Piloti během závodu se svými monoposty ujedou nejméně 305 km. Sobotní kvalifikace jsou dle statistik Telly sledovanější než kterýkoliv ze tří tréninků. Každý pátý divák sleduje páteční tréninky.

„Sledovanost jednotlivých závodů F1 je velmi vyrovnaná, je tedy zřejmé, že má velkou fanouškovskou základnu. V průměru každý divák v rámci závodního víkendu strávil u televizní obrazovky 2 hodiny a 30 minut,“ oznámil ředitel marketingu Telly Jan Schöppel.

Přímé přenosy všech tří tréninků, kvalifikace i samotného závodu mohou diváci sledovat na kanálech Sport 1 a Sport 2.Telly nabízí internet i televizi

Televizní operátor Telly nabízí divákům v ČR služby internetové a satelitní televize. V jejich programové nabídce je kromě řady filmových, seriálových, zábavných i dokumentárních kanálů také atraktivní sportovní obsah na oblíbených kanálech Premier Sport 1 HD a Premier Sport 2 HD a na stanici Nova Sport 3 HD a Nova Sport 4 HD.

Ty obsahují například fotbalovou Champions League UEFA, německou Bundesligu, italskou Serii A, španělskou LaLigu, americkou NFL nebo zápasy UFC. Na českém trhu měli zákazníci možnost využívat služby pod označením DIGI již od roku 2006, značka Telly plynule navazuje na její dobré jméno.

Telly je výhradně tuzemskou společností, patří do skupiny LAMA ENERGY GROUP a všechny daně, včetně daně z příjmu, odvádí v ČR. (sfr)