Kvůli rostoucím cenám energií přistupuje Vodafone ke zvýšení cen paušálních mobilních tarifů, aby mohl i nadále  nabízet služby podle očekávání zákazníků a investovat do modernizace i rozvoje digitální infrastruktury. Nový ceník bude platit od 26. února.

Informaci přinesl server iDNES.cz. Zdražení společnost Vodafone doposud mírnila chytrým nákupem energií dopředu.

Operátor navyšuje základní ceny mobilních paušálních služeb, tzn. mobilních tarifů a balíčků s pravidelnou měsíční platbou, a to o 9 procent. Běžným zákazníkům se tak ceny za mobilní služby zvýší v řádu desítek korun měsíčně. Zdražení se týká firemních i nefiremních zákazníků.

Nový ceník začne platit od 26. února. U stávajících zákazníků podle operátora změna proběhne po tomto datu vždy s nejbližším zúčtovacím obdobím. Ten, kdo se změnou nesouhlasí, bude mít možnost danou službu bez sankce zrušit nebo přejít na jinou, která bude lépe vyhovovat jeho možnostem.

Vodafone není prvním operátorem, který kvůli rostoucím cenám energií zdražil některé své služby. Konkurenční O2 zvýšil ceny fixních tarifů již v loňském září. Nešlo ale o plošné zdražení. Změna cen se týkala jen některých tarifů. Naopak zákazníci T-Mobilu se i nadále zdražování obávat nemusejí, potvrdil redakci Mobil.iDNES.cz obchodní ředitel společnosti Maximiliano Bellassai. (at)