IKEA chce demokratizovat hudbu. Na trh k tomu uvede kolekci OBEGRÄNSAD.

IKEA chce demokratizovat hudbu. Na trh k tomu v říjnu uvede speciální kolekci OBEGRÄNSAD, která vznikla ve spolupráci s hudebním uskupením Swedish House Mafia. Cílem bylo „společně přispět k demokratizaci domácí produkce hudby a umožnit co největšímu množství milovníků hudby rozvíjet kreativitu“.

Kolekce OBEGRÄNSAD bude celosvětově uvedena na trh v říjnu 2022.

„IKEA se společně s tvůrci elektronické hudby Swedish House Mafia rozhodla podívat na to, jak je to s hudbou a kreativitou v domácnosti, aby pomohla usnadnit život těm, kteří hudbu doma produkují, skládají nebo poslouchají,“ uvedla firma.

Výsledkem spolupráce je limitovaná kolekce OBEGRÄNSAD, která má začínajícím tvůrcům v oblasti hudby a digitálního umění umožnit vybudovat si dokonalé domácí studio za dostupnou cenu.

Kolekce nese název OBEGRÄNSAD, což ve švédštině znamená „neomezený“. Je určena těm, kteří si cení hudebních zážitků doma i mimo domov: hudebním fanouškům, producentům, DJům a všem, kteří mají poněkud omezené prostředky, ale zcela neomezenou kreativitu.

„Rozvoj technologií umožnil demokratizaci hudby. Tato kolekce si klade za cíl podpořit tvůrčí úsilí co největšího množství lidí, kteří doma hudbu vytvářejí, provozují nebo ji jen s radostí poslouchají,“ zdůraznila IKEA.

Vychází z toho, co členové známé hudební skupiny vědí o potřebách lidí, kteří stojí na začátku své hudební nebo tvůrčí dráhy.

Už od dětství jsme oceňovali přístup IKEA, která se snaží nabízet cenově dostupné věci pro co nejvíc lidí. Sami jsme se v minulosti snažili si nábytek IKEA kreativně přizpůsobit našim životům tvůrčích teenagerů, takže vzájemná spolupráce vznikla na základě našich osobních zkušeností,“ řekli členové uskupení Swedish House Mafia.

Součástí kolekce je víc než dvacet chytrých řešení pro vybavení domácnosti, která slouží ke skládání a hraní hudby v domácím prostředí.

Nechybí ani řešení pro poslech hudby a vytváření příjemné atmosféry. V kolekci najdete například gramofon, pracovní, nástěnnou a stojací LED lampu, hodiny, stojany na notebook, tablet, reproduktory a desky, psací stůl, dvě varianty policových dílů, křeslo, čtyři různé tašky včetně doplňků, tašky na desky a notebook, koberec a rozkládací pohovky ve dvou velikostech, pléd a povlak na polštář.

„Chtěli jsme, aby bylo pro lidi doma skládání a hraní hudby jednodušší. Doufáme, že naše kolekce bude inspirativní a umožní více lidem být doma ještě kreativnější. A nemusí se to omezovat jenom na tvorbu hudby, může to být mnohem víc,“ zdůraznili členové Swedish House Mafia.

OBEGRÄNSAD je cenově dostupná kolekce v klasické černé barvě s elegantním minimalistickým designem, který podporuje technologii a její používání.

„Podívejte se, jak je ta kolekce komplexní: najdete v ní osvětlení, nábytek i techniku. To by nebylo možné s jen tak nějakou spoluprací, ale Swedish House Mafia je uskupení, jehož samotnou podstatou je právě spolupráce. Projevuje se to ve všem, co dělají,“ upřesnil Friso Wiersma, interní designér IKEA. (sfr)