OMNIPOL se společně s dceřinými společnostmi představil o víkendu 17. až 18. září na Dnech NATO v Ostravě. (Foto: OMNIPOL)

OMNIPOL se společně s dceřinými společnostmi představil o víkendu 17. až 18. září na Dnech NATO v Ostravě jako hlavní partneři této největší bezpečnostní přehlídky v Evropě. Firmy skupiny OMNIPOL, ERA, MESIT a nově i Aircraft Industries, spolu s partnery AERO Vodochody AEROSPACE a ROHDE & SCHWARZ představily návštěvníkům klíčové služby a produkty ze svého portfolia.

Letos byl na Dnech NATO poprvé představen letoun L 410 NG, jehož piloti se rozhodli před diváky ukázat, že i s dopravním letounem pro 19 lidí lze provádět akrobatické prvky.

Letoun L-39NG pak navázal na svoji loňskou leteckou premiéru. Oba letouny se pak na statické ukázce těšili zájmu široké veřejnosti tyto letouny.

Jednou z nejvýznamnějších delegací na stánku firmy byl i premiér České republiky Petr Fiala, jemuž vedení společnosti představilo skupinu i její portfolio, například vysílačku DICOM RF40 z produkce společnosti MESIT, jakožto zástupce domácího hi-tech výrobku s vysokou přidanou hodnotou.

Dále byl představen lehký průzkumný vůz ENOK, do kterého dodává společnost MESIT ve spolupráci s partnerskou společností ROHDE & SCHWARZ komunikační systémy.

Samotné Dny NATO i přes nepřízeň počasí navštívilo 110 tisíc fanoušků. (pel)