Banka CREDITAS nabízí nově eurový účet s kartou zdarma. (Ilustrační foto)

Banka CREDITAS nabízí nově eurový účet s kartou zdarma. Novinka v nabídce je ideálním řešením pro ty, kdo mají příjmy a výdaje v eurech. K eurovému účtu vydává banka zdarma platební kartu, se kterou může klient stejně jako s kartou k účtu vedenému v českých korunách vybírat zdarma ze všech bankomatů po celém světě.

Samozřejmostí je bezplatné vedení eurového účtu, zdarma jsou také běžné transakce, a to včetně příchozích a odchozích SEPA plateb.

Účet může klient spravovat v on-line bankovnictví CREDITAS

Banking, kartu k účtu lze digitalizovat do mobilních peněženek Apple Pay, Google Pay a Garmin Pay.

Kartu k eurovému účtu zákazník ocení především při platbě jinou měnou než českými korunami. Při platbě či výběru kartou v eurech se totiž zaúčtuje z eurového účtu přímo odpovídající částka bez kurzového přepočtu na koruny.

Pokud klient provádí kartou k eurovému účtu transakci v jiné cizí měně, při zúčtování dochází pouze k převodu částky z původní měny na zúčtovací měnu pro karetní transakce (což je EUR).

Odpadá ale druhý převod (z EUR na CZK), který je nutný u účtů vedených v českých korunách. K eurovému účtu jsou vydávány dva typy karet – klasické plastové karty Mastercard Standard EUR a virtuální karty Mastercard Virtual EUR.

Eurový účet s kartou zdarma si nepodnikající občané mohou založit na kterékoli pobočce nebo v internetovém a mobilním bankovnictví CREDITAS Banking.

Eurový účet pro podnikatele a firmy lze založit v regionálních firemních centrech, nebo je možností sjednat schůzku s naším specialistou firemního bankovnictví. (pel)