Společnost PPF Real Estate vstoupila na developerský trh v USA. (Ilustrační foto: Kancelářský komplex Mansell Overlook v Atlantě).

Společnost PPF Real Estate Holding pokračuje v geografické diverzifikaci byznysu a posiluje na realitním trhu v USA. PPF se ve spolupráci s americkým developerem Aventon Companies stala partnerem výstavby rezidenčního komplexu v Orlandu na Floridě.

Oznámila to skupina PPF.

Zmíněný projekt navazuje na akvizici orlandského kancelářského objektu SouthPark Center. Původní transakce z prosince loňského roku zahrnovala nákup 12,5 hektaru pozemků pro budoucí development.

Pro realizaci nového developerského projektu vytvořily PPF Real Estate a Aventon Companies společný podnik, v němž je PPF Real Estate většinovým partnerem.

Projekt Aventon Opal v těsné blízkosti SouthPark Center projektu nabídne více než 300 rezidenčních jednotek. Aventon Opal vychází vstříc rostoucí poptávce po kvalitním bydlení v oblasti Orlanda. Jde o čtvrtý rezidenční projekt Aventonu v této lokalitě.

Projekt předpokládá výstavbu 4-5 patrových domů s předzahrádkami a komunitním parkem. Navrhlo jej architektonické studio Scott + Cormia Architecture & Interiors. Dokončení se předpokládá během roku 2023.

„PPF Real Estate vítá vytvoření společného podniku s úspěšným developerem Aventon Companies. Tento model spolupráce a obchodního partnerství budeme chtít replikovat i v dalších plánovaných investicích v širším regionu tzv. Slunečního pásu na jihovýchodě USA,“ uvedl Aaron Smith, výkonný ředitel PPF Real Estate USA.

Celkový objem alokovaných investic pro tyto transakce a budoucí rozvoj byznysu na trhu v USA překročil po roce působení PPF Real Estate v Americe částku 500 milionů dolarů.


Už v roce 2021 zařadila PPF Real Estate do svého mezinárodního portfolia kancelářský komplex Mansell Overlook v Atlantě.


Už v dubnu loňského roku skupina PPF oznámila, že společnost PPF Real Estate zařadila do svého mezinárodního portfolia kancelářský komplex Mansell Overlook v Atlantě a úspěšně tak vstoupila na další trh. S tím, že USA jsou už osmou zemí, kde firma působí. Tuto akvizi označila za „základní kámen pro další investice na americkém trhu“. (sfr)