Česká zbrojovka má problém s bezpečností kulovnic CZ 600. (Ilustrační foto: Česká zbrojovka)

Česká zbrojovka (CZ) má problém s bezpečností kulovnic CZ 600. Svolává proto zbraně ke kontrole, informovala firma. Uvedla, že identifikovala možný problém s bezpečností kulovnic CZ 600. V případě nesprávně nainstalované hlavně může při výstřelu dojít k poškození zbraně a ohrožení obsluhy.

„Na základě svých firemních hodnot se proto CZ rozhodla z preventivních důvodů iniciovat svolávací akci ke kontrole všech již prodaných zbraní tohoto modelu v autorizovaných servisních střediscích,“ uvedla firma.

„Abychom zamezili riziku vážného či smrtelného zranění, prosíme, abyste Vaši kulovnici CZ 600 okamžitě přestali používat a nestříleli z ní, dokud neproběhne v servisním středisku CZ její prohlídka,“ upřesnila.

Kulovnice řady CZ 600 byly původně navrženy tak, aby uživatelům umožňovaly výměnu hlavně za účelem změny ráže.

Vzhledem k tomu, že chybně nainstalovaná hlaveň může vést k selhání zbraně, CZ provede trvalou montáž hlavně do pouzdra závěru aplikací tekuté závlačky na závity šroubů pouzdra závěru, aby této uživatelské výměně zamezila.

Přestavby ráží pak budou dostupné pouze prostřednictvím autorizovaných servisních středisek. Výměna nebo demontáž hlavně mimo autorizované servisní středisko CZ bude znamenat ztrátu záruky na Vaši zbraň.

O možném problému již firma informovala 23. dubna s tím, že zjistila potenciální bezpečnostní riziko spojené s kulovnicemi CZ 600, jež by mohlo vést k případnému riziku zranění.


VÍCE O FIRMĚ ČTĚTE ZDE:

Česká zbrojovka Group se přejmenovala na Colt CZ. Změna souvisí s akvizicí americké firmy