Infrastrukturní telekomunikační společnost CETIN Group upsala pětileté nezajištěné seniorní dluhopisy v objemu 500 milionů eur.

Infrastrukturní telekomunikační společnost CETIN Group, kterou majoritně vlastní skupina PPF, upsala pětileté nezajištěné seniorní dluhopisy v objemu 500 milionů eur. Dluhopisy jsou splatné 14. 4. 2027, s fixním ročním kupónem 3,125 %.

Ve složitých tržních podmínkách, ovlivněných válkou na Ukrajině, se objem objednávek dostal až nad 950 milionů EUR. Zájem o dluhopisy projevilo více než 80 významných mezinárodních investorů, především správců aktiv z Velké Británie, zemí Beneluxu, Francie, Německa, Rakouska, Švýcarska a skandinávských států.

Informovala o tom společnost CETIN.

Podobně jako během pandemie Covid-19 před dvěma lety, je také letos prvním soukromým dluhopisovým emitentem v oboru telekomunikací v rámci střední a východní Evropy společnost ze skupiny PPF.

„Velký zájem investorů nás potěšil a potvrdil jejich důvěru v byznysovou strategii a silnou finanční pozici PPF. Pro CETIN Group, která vznikla teprve v létě 2020, jde o inaugurační emisi dluhopisů. Ta se nadto odehrála krátce poté, kdy CETIN Group získala minoritního akcionáře v podobě globálního investičního fondu GIC, s AAA ratingem,“ řekla Kateřina Jirásková, finanční ředitelka PPF.

„Úspěch emise posílí pozici CETIN Group jako významného hráče na evropském infrastrukturním trhu, jehož dlouhodobé kontrakty zajišťují stabilní a robustní finanční toky. Výnosy z emise budou použity na refinancování dosavadních bankovních úvěrů CETIN Group,“ dodal Juraj Šedivý, CEO CETIN Group.

BNP Paribas, Société Générale a UniCredit byly globálními koordinátory emise. HSBC a ING vystupovaly jako aktivní společní správci objednávkových knih, zatímco Crédit Agricole, Credit Suisse a PPF banka zastávaly role jejich pasivních správců. Spolumanažery emise byly Bank of China, Erste Group, Intesa Sanpaolo, Raiffeisen Bank International.

Společnost CETIN vlastní, provozuje a modernizuje největší síť elektronických komunikací pokrývající 99,6 % populace České republiky.

Poskytuje infrastrukturní služby pevných a mobilních sítí, datové služby pro korporátní sítě a pronájem datových center a zajišťujeme mezinárodní hlasové služby, a to pro domácí i zahraniční poskytovatele. CETIN je nezávislým velkoobchodním hráčem bez vazeb na konkrétního poskytovatele.

Společnost CETIN patří do skupiny CETIN Group – jednoho z nejvýznamnějších velkoobchodních poskytovatelů aktivní a pasivní telekomunikační infrastruktury ve střední a východní Evropě. CETIN Group je členem skupiny PPF.

Skupina PPF podniká ve 25 zemích. Investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši 40,3 miliardy eur a zaměstnává celosvětově 80 000 lidí (k 30. 6. 2021). (sfr)