Firma Segway vstoupila na český trh off-roadových vozidel s novými modely čtyřkolek. (Na fotografii je vozidlo Segway Fugleman).

Firma Segway vstoupila na český trh s novými modely výkonných čtyřkolek, UTV a SSV nejnovější generace. Segway je jedna z předních světových technologických firem. Na tuzemském a slovenském trhu off-roadových vozidel ji zastupuje společnost Segway Powersports. Jako první firma Segway v ČR představila modelové řady UTV Fugleman, SSV Villain a ATV Snarler.  

Na základě zkušeností s vývojem a aplikací nových technologií a díky vývoji efektivnějších vysokovýkonných pohonných jednotek a inteligentního odpružení se firmě Segway podařilo vytvořit produkty s vlastnostmi, které udávají další směr rozvoje tohoto odvětví.

Pro vývoj, prodej a výrobu offroadových produktů byla v roce 2018 vytvořena nová samostatná divize Segway Powersports. Vývoj a management technologií a vozidel se odehrává v USA, kde je situováno i hlavní vývojové a testovací centrum.

Výroba probíhá v nově postavené moderní továrně, určené pouze pro produkty divize Powersports.


Segway Fugleman


Powersports svými produkty Segway cílí zejména na severoamerické a evropské trhy. Vozidla jsou vyvinuta a testována zkušenými profesionály tak, aby offroadovým nadšencům i každodenním uživatelům přinášela radost z jízdy, pocit kvality a vysokou přidanou hodnotu.

Terénní stroje Segway sledují a přímo vytvářejí nové trendy a mění svět offroadu převratnými technologiemi, jako je hybridní pohon, nebo významnými inovativními řešeními, jako jsou například mobilní IOV aplikace a další.

Tři nové modelové řady

Divize Powersports pracuje na vývoji mnoha nových, designově, technologicky a uživatelsky atraktivních produktů. Jako první představila modelovou řadu čtyřkolek, UTV a SSV poháněných výkonnými spalovacími motory a jejich hybridní verze, poháněné v oblasti offroadu zcela revoluční kombinací spalovacího motoru a elektromotoru.

ATV Snarler

Snarler je řada robustně konstruovaných pracovních a užitkových čtyřkolek s množstvím technologií pro náročné úkoly v těžkém terénu a volný čas. Modelová řada zahrnuje krátké i dlouhé modely v objemových třídách 600 a 1000 cm3.

Snarler 600 s hybridním pohonem je hi-tech čtyřkolka, poháněná unikátní kombinací spalovacího motoru a elektromotoru. Tento systém dává šestistovce výkon 86 k a točivý moment 96 Nm. Těmito parametry se Snarler 600 Hybrid řadí na úroveň nejsilnějších čtyřkolek na trhu.

Snarler 1000, poháněný moderním dvouválcovým řadovým motorem DOHC, je pak vůbec nejsilnější a nejvýkonnější sériová čtyřkolka současnosti.


Segway Fugleman


UTV Fugleman

Série Fugleman je určena primárně pro pracovní nasazení – pro majitele farem, horských hotelů, komunální služby, zemědělství, lesnictví, lov, stavebnictví a další činnosti. Současně však modely Fugleman s výkony 86, 107 a 181 k dokáží tříčlenné posádce nabídnout i velmi dynamickou jízdu.


Segway Fugleman


SSV Villain

Ostrá sportovní side-by-side Villain je vyvinutá pro nadšence offroadového sportu. S největším výkonem a nejvyšším točivým momentem ve své třídě a vynikajícím podvozkem se zaměřuje na rychlost, dobrodružství, závodění, adrenalin a jedinečné zážitky, po kterých jezdci touží.


Segway Villain


Segway za posledních 20 let vytvořil inovativní špičkové produkty. Segway a jeho zakladatel Dean Kamen, americký podnikatel, vynálezce a držitel řady čestných akademických titulů, jsou držiteli více než tisícovky zásadních patentů v oblasti konstrukce vozidel, zdravotnictví, samovyvažovacích technologií, elektronicky řízených pohonů, autonomního řízení a IOT / IOV technologií.


Segway Villain


Segway dodává své technologie předním světovým firmám jako Ford, BMW, GM, Ferrari, SEAT, Intel, Google, Amazon a další.

V roce 2018 byla založena samostatná divize Segway Technology Co., Ltd. pro výzkum, vývoj, výrobu a prodej vozidel kategorie offroad – čtyřkolek, SSV a UTV. Mimořádný technologický potenciál, včetně vývojového offroadového centra v USA, tvoří velmi solidní základ nové řady špičkových inovativních strojů do terénu. (kom)


VÍCE O TÉMATU UTV / ATV ČTĚTE ZDE:

Česká firma DFK Cab představila na veletrhu v Miláně unikátní kabinu na vozidla ATV

DFK Cab přichází na světový trh s unikátní modulární kabinou pro vozidla ATV