DIGI TV připravila pro fotbalové fanoušky netradiční zážitek: možnost sledovat 2 přímé přenosy zápasů v sálech vybraných kin v Praze, Brně a Bratislavě. (Ilustrační foto)

Fotbaloví fanoušci si budou moci vychutnat hned dva přímé přenosy v sálech vybraných kin. V neděli 24. února se bude v Praze, Brně a Bratislavě vysílat šlágr Premier League mezi Manchesterem United a Liverpoolem, o týden později si zase příznivci toho nejlepšího fotbalu v kině vychutnají slavné El Clásico, tedy souboj mezi Realem Madrid a FC Barcelona. Akce Fotbal v kině vznikla ve spolupráci DIGI TV a Cinema City.

„Fanoušci se mohou těšit na netradiční zážitek. Znají už sice projekce na velkoplošných obrazovkách z restaurací i náměstí, ale obraz v HD kvalitě v potemnělém kině přinese zase zcela něco nového,“ řekl Viktor Blažek, šéfredaktor DIGI Sportu, který v České republice a na Slovensku zápasy Premier League, La Ligy a dalších fotbalových soutěží vysílá.

„Fanoušci, kteří si zakoupí lístek, se zároveň zapojí do soutěže a mohou vyhrát vstupenky na podzimní zápasy stejných klubů,“ doplnil.

Cinema City v Praze na Chodově, Cinema City Velký Špalíček v Brně a Cinema City Aupark v Bratislavě jsou vybraná kina, kde se zápasy budou v přímých přenosech vysílat.

Utkání Manchesteru United s Liverpoolem v neděli 24. února od 15:05, jarní El Clásico, tedy souboj Realu Madrid a FC Barcelona pak v neděli 2. března od 20:45. Podrobnější informace jsou k dispozici na webové stránce https://fotbalvkine.cz/.

„Doporučujeme fanouškům, kteří mají o účast na přímých přenosech zájem, aby se na internetové stránce zaregistrovali. Počet vstupenek v sálech je limitovaný, a když budou zaregistrovaní, získají jako první informaci o zahájení předprodeje,“ upozornil Blažek.

Cenu vstupenek na utkání oznámí DIGI TV v momentě zahájení předprodeje.

V kinech se čas od času vysílají přímé přenosy z opery, baletů nebo koncertů vážné hudby. Sportovní zápasy nejsou tak časté, přesto i ony již mají svou historii.

Například v Hradci Králové se již v roce 2006 vysílaly přenosy z fotbalového mistrovství světa 2006, kde Česko kvůli prohře s reprezentací Ghany nepostoupilo ze skupiny. O čtyři roky později zase vysílalo přenosy z fotbalového mistrovství světa v Jihoafrické republice pražské kino Atlas.

(pel)