Alena Schillerová (ANO) lákala na sociálních sítích Čechy, aby hráli Účtenkovku. Jenže lidé se jí akorát vysmáli...

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) lákala na sociálních sítích Čechy, aby hráli Účtenkovku. Jenže lidé se jí akorát vysmáli. Upozornili na to, že výpočty Schillerové podle nich nedávají smysl. Vadí jim také to, že provoz hry platí ministerstvo z kapes všech Čechů.

Zprávu uveřejnil server Eurozprávy.cz.

Schillerová lákala na Twitteru lidi, aby se zapojili do Účtenkovky.

„Pravděpodobnost výhry v Účtenkovce: Soutěžící, který za měsíc zaregistruje průměrný počet účtenek, tedy 40, má pravděpodobnost výhry zhruba 1:15. Nezapomněli jste v obchodě milion?,“ napsala.

Její slova však většinu diskutujících nenadchla, naopak se ministryni vysmáli. Podle některých je Účtenkovka jen ztráta času, a kdyby se lidé místo registrování účtenek věnovali práci, vydělali by na tom mnohem více.

„Zájem o loterii klesá (fakt). Pravděpodobnost výhry 1M v srpnu (při 40 účtenkách): 1 : 3920010 (fakt). Jeden hráč zvládl zaregistrovat 5950 účtenek za měsíc (květen) – to už je horší jak závislost na automatech (při 1,5 minutě na účtenku to dělá 148 hodin – 18,5 pracovního dne),“ napsal jeden z uživatelů.

Další pak upozornili, že výpočty Schillerové ani nedávají smysl.

„Česko má asi 10 miliónů občanů, kromě dětí každý něco nakupuje, vyhrát podle Vás může každý patnáctý, takže máte připraveno asi 660.000 výher, počítám správně? A to platí kdo?“ zajímalo jednoho z uživatelů.

Hazard jako každý jiný

Lidem také vadí, že provoz loterie platí ministerstvo z kapes všech Čechů.

„Paní ministryně, jsem opravdu velmi potěšen, že z veřejných peněz platíme stupidní loterii, jejímž jediným cílem je prezentovat, jak maká ANO. Neméně se raduji, že z těchto peněz je placen někdo, kdo za Vás píše tyto nesmyslné tweety. Není zač,“ napsal jeden.

„Namísto propagace této blbosti nám prosím, paní ministryně, připravte přebytkový rozpočet ve výši alespoň 50 miliard. A pojďme pomalými krůčky splácet státní dluh. Děkuji,“ přidal se další.

Podle některých lidí je Účtenkovka hazard jako každý jiný.

„Kvůli vám si už ze zásady účtenky neberu, nechci riskovat, že propadnu hazardu. BTW je na účtenkách kromě FIKu také varování Ministerstva financí před nebezpečím vzniku závislosti, jak je tomu u propagace jiných hazardních her?,“ ptal se Schilerov diskutující.

Elektronická evidence tržeb (EET) byla spuštěna 1. prosince 2016. Ministerstvo financí letos v září 2018 informovalo, že od svého spuštění přinesla EET do veřejných rozpočtů zhruba 10 miliard korun.

V roce 2017 podle zpřesněných údajů ministerstva financí přinesla EET celkem 4,7 mld. Kč.

V letošním roce (2018) by podle ministerstva měla EET do rozpočtů přinést celkem 11,7 miliardy korun.

Více k tématu čtěte zde:

Ministerstvo financí i přes tvrdou kritiku trvá na odhadech daňových příjmů z EET

Podnikatelé i opozice zpochybnili výnosy z EET. Bábek: EET nevynesla na daních ani korunu