ČEZ ukončil spolupráci s MFF Karlovy Vary.

ČEZ ukončil spolupráci s Mezinárodním filmovým festivalem (MFF) Karlovy Vary. Skupina ČEZ byla generálním partnerem MFF Karlovy Vary šestnáct let, spolupráci ukončila čtyři měsíce před začátkem letošního ročníku.

Jako důvod vypovězení partnerské smlouvy uvedlo vedení Skupiny ČEZ, že „s ohledem na vývoj hospodářských výsledků není v našich možnostech, aby Skupina ČEZ byla v roce 2018 generálním partnerem MFF Karlovy Vary“.

Skupina ČEZ spolupracovala s MFF Karlovy Vary na pozici generálního partnera od roku 2002.

„Děkujeme Skupině ČEZ za šestnáct let trvající podporu a spolupráci. I díky tomuto spojení se podařilo z karlovarského festivalu vybudovat mezinárodně respektovanou značku, festival s jasnou uměleckou vizí a vysoce profesionální organizací, který má pevné místo mezi světovými filmovými přehlídkami a těší se velkému zájmu odborné veřejnosti i filmových diváků,” řekl prezident MFF KV Jiří Bartoška.

„Karlovarský festival, který je dlouhodobě podporován ministerstvem kultury, Karlovarským krajem i městem Karlovy Vary, významně přispívá k propagaci České republiky nejen v kulturním prostředí. Je nám líto, že současná situace nedovolí Skupině ČEZ pokračovat nadále v naší dlouholeté spolupráci,“ dodal Bartoška.

„Ukončení smlouvy ze strany generálního partnera pouhé čtyři měsíce před začátkem 53. ročníku pro nás jako organizátory představuje komplikaci především z časového hlediska. Věříme však, že najdeme způsob, jak tuto situaci zvládnout. Děkujeme všem partnerům 53. ročníku MFF Karlovy Vary za důvěru a stávající podporu a těšíme se na setkání v Karlových Varech,“ uzavřel Bartoška.

(jaz)