Uber přichází po jednání s vládou s první změnou svých služeb. Provozovatel přepravní aplikace nově zavedl stanovenou cenu jízdy. Dosud aplikace ukazovala zákazníkům pouze rozmezí, v němž by se cena měla pohybovat.

Společnost Uber Technologies bude nově ve své přepravní aplikaci v Praze a Bratislavě ještě před objednáním jízdy ukazovat přesnou cenu. Dosud informovala pouze o odhadovaném rozmezí ceny.

Takzvané dynamické ceny (surge pricing) se vypočítávají podle poptávky. Tento systém míří především na řidiče. Vyšší cena zakázky v době zvýšené poptávky motivuje více řidičů, čímž se adekvátně zvýší i nabídka. O uplatnění dynamické ceny budou uživatelé nově informováni a současně budou požádáni o její potvrzení.

„Jsme odhodláni změnit způsob, jakým podnikáme v Praze, a proto jsme jako první krok zavedli předem stanovenou cenu,” uvedl generální manažer Uberu pro Česko a Slovensko Tomáš Peťovský.

„Připomínky k našemu fungování bereme velmi vážně, a proto budeme pracovat na dalších změnách ve prospěch tisíců cestujících, řidičů a města,“ dodal.

 

Politici v Česku v posledních měsících řeší, jakým způsobem legislativně upravit využívání přepravních aplikací typu Uber nebo Taxify. Všeobecně panuje shoda na tom, že legislativa by se měla modernizovat. Ministerstvo dopravy v minulosti naznačilo, že by nemuselo trvat na povinnosti používat taxametr. Na druhé straně taxikáři v Praze v únoru opakovaně demonstrovali za přísnější postup úřadů vůči Uberu a Taxify.

(jaz)