Byznysové zpravodajství ze dne 13. 3. 2018 v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Krúpova Arca koupila podíl ve fotbalovém klubu Borussia Dortmund

Česko-slovenská investiční skupina Arca Capital, kterou založil miliardář Pavol Krúpa, koupila menšinový podíl v německém fotbalovém klubu Borussia Dortmund. Krúpa to oznámil na Twitteru. Za 1,27 procenta akcií podle ní Arca zaplatila kolem 170 miliónů korun.

Kofola míří do bylinkového byznysu. Kupuje výrobce čajů Leros

Nápojářská skupina Kofola kupuje českého výrobce bylinných čajů Leros. Převezme všechny jeho výrobní kapacity i zaměstnance. Obě firmy se dohodly na tom, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.

Zisk Škodovky loni vzrostl o více než třetinu. Vydělala přes 40 miliard a prodala rekordní počet aut

Provozní zisk automobilky Škoda Auto v loňském roce vzrostl o 34,6 procenta na 1,6 miliardy eur (40,7 miliardy Kč). Oznámil to v úterý mateřský koncern Volkswagen. Tržby se zvýšily o 20,8 procenta na 16,6 miliardy eur.

Vítkovické strojírny čeká insolvence

Společnost Vítkovické strojírny na sebe podají návrh na insolvenci. Právu to potvrdili předsedové dvou odborových organizací, které ve firmě působí, a posléze i sama firma. Důvodem je nedostatek finančních prostředků, společnost už nezaplatila mzdy všem zhruba 620 zaměstnancům za leden a únor.

Automobilka BMW investuje do vývojového střediska na Sokolovsku přes 6 miliard korun

Německá automobilka BMW investuje do výstavby vývojového centra na Sokolovsku přibližně 250 milionů eur (6,36 miliardy korun). Píše se to v prohlášení o strategické spolupráci mezi českou vládou a BMW, které má kabinet schvalovat na své středeční schůzi.

(jaz)