Ve středu 21. února bylo podepsáno memorandum o spolupráci mezi Velvyslanectvím Ázerbájdžánské republiky v ČR a Evropsko-Ázerbájdžánskou obchodní komorou. Podpis memoranda dokazuje důležitost Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory, která podporuje rozvoj bilaterálních obchodních i kulturních vztahů mezi Českou republikou a Ázerbájdžánem.

Memorandum o spolupráci podepsali v polovině února velvyslanec Ázerbájdžánu v České republice J. E. Farid Šafijev a prezident Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory David Snášel.

Jedním z výsledků dosavadní česko-ázerbájdžánské spolupráce je nedávná dohoda mezi automobilkou TATRA TRUCKS a ázerbájdžánským podnikem GANJA AUTOMOBILE PLANT o výrobě automobilů Tatra v Ázerbájdžánu, kterou Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora pomohla zprostředkovat.

„Jako první konkrétní krok k realizaci záměru mezi automobilkou TATRA TRUCKS a podnikem GANJA AUTOMOBILE PLANT je uzavřen kontrakt na nákup čtyř vozidel značky Tatra pro ázerbájdžánský showroom, který se bude v nejbližší době otevírat,“ uvedl prezident Evropsko-Ázerbájdžánské obchodní komory David Snášel.

Evropsko-Ázerbájdžánská obchodní komora se ve spolupráci s Velvyslanectvím Ázerbájdžánské republiky v ČR podílí na organizaci kulturních a společenských akcí propagujících Ázerbájdžán a vyhledává a napomáhá realizovat příležitosti k rozvoji bilaterální obchodní a průmyslové spolupráce.