Byznysové zpravodajství ze dne 21. 2. 2018 v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


OMV zvýšila provozní zisk o 67 procent

Rakouská ropná a plynárenská skupina OMV ve čtvrtém čtvrtletí meziročně zvýšila očištěný provozní zisk o 67 procent na 688 milionů eur (17,4 miliardy korun). Přispěly k tomu vyšší příjmy z prospekce ropy v Norsku a Libyi, jakož i růst cen ropy na světových trzích.

Uber chce v Praze rozvážet jídlo

Globální expanze americké firmy Uber zasáhla s taxi aplikací i Prahu. V poslední době se také spekuluje o tom, že do metropole vstoupí se službou Uber Eats na rozvoz občerstvení.

Apple se obává nedostatku kobaltu pro chytré telefony. Surovinu si chce zajistit přímo od těžařů

Americká technologická společnost Apple Inc. poprvé sama jedná o dlouhodobých dodávkách kobaltu přímo s těžebními firmami. Chce si zajistit dostatek klíčového komponentu baterií, kterého zřejmě bude kvůli očekávanému boomu elektromobilů nedostatek.

Hackeři těžili kryptoměny přes cloudový systém Tesly

Cloudový systém amerického výrobce elektromobilů Tesla napadli hackeři a využili ho k těžbě kryptoměn. Dopad útoku na bezpečnost vozidel ani dat zákazníků Tesla zatím nezjistila.

Lidl zvyšuje nástupní mzdy prodavačkám a pokladním na 28 tisíc korun

Diskonty Lidl v ČR zvýší od března nástupní mzdu pokladních a prodavaček o pětinu na 28 000 korun, v Praze a okolí stoupne pak na více než 29 000 korun.Do tří let chce firma přijmout 2000 lidí, neboť každoročně otevírá několik nových prodejen.

(jaz)