Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank propustí až 500 zaměstnanců. K propouštění dojde ještě před březnovým vyplácením bonusů za loňský rok. S informací přišel list Financial Times. 

Propouštění není zaměřeno na žádné konkrétní oddělení a nemá souvislost se stávající obchodní činností banky, která se zlepšuje. Podle zdrojů jde čistě o snižování nákladů.

V rámci plánu úspor 3,8 miliardy eur (přes 96 miliard korun) na období 2015 až 2018 banka už snížila počet svých zaměstnanců o zhruba 3500.

Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank je už třetím rokem v červených číslech, za loňský rok vykázala ztrátu 497 milionů eur (přes 12,5 miliardy korun). Po celém světě má zhruba 99 tisíc zaměstnanců.

Hvězda kdysi největší investiční banky na světě začala hasnout po globální finanční krizi. Deutsche Bank se v posledních letech potýkala s vysokými náklady na řešení právních sporů.

Například kvůli manipulacím s úrokovou sazbou LIBOR a dalšími referenčními sazbami v USA zaplatila 220 milionů dolarů (4,5 miliardy korun). Podle údajů agentury Reuters z loňského června tyto náklady od roku 2009 překročily 15 miliard eur (zhruba 384 miliard korun).

(jaz)