Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Maloobchodní tržby v říjnu zpomalily meziroční růst na 6,3 %

Maloobchodní tržby bez aut v říjnu nepatrně zpomalily meziroční růst na 6,3 %, v září vzrostly po revizi o 6,4 %. Zvýšily se tržby za pohonné hmoty, nepotravinářské zboží i potraviny. Nejvyšší tempo růstu vykázal internetový a zásilkový prodej.

CRIF: V listopadu opět přibylo osobních bankrotů i návrhů na ně

V listopadu bylo vyhlášeno 1018 osobních bankrotů, což bylo o 20 více než v říjnu. Zároveň bylo podáno 1153 návrhů na osobní bankrot, o 63 více než o měsíc dříve. Od prosince 2016 do listopadu 2017 bylo vyhlášeno 13 807 osobních bankrotů.

Ford chce v Číně prodávat auta po internetu

Americká automobilka Ford Motor se v Číně chystá otestovat prodej aut na internetu ve spolupráci s tamním největším internetovým obchodem Alibaba. Ford by tak prodával své vozy čínským zákazníkům prostřednictvím sítě maloobchodních poboček on-line platformy Tmall, která patří Alibabě, a nového automobilového automatu.

Jančurův RegioJet spustí linku mezi Vídní a Budapeští, chce konkurovat FlixBusu

RegioJet podnikatele Radima Jančury mění obchodní taktiku. Na nástup německého konkurenta FlixBusu do Česka reaguje posilováním aktivity v zahraničí. Od začátku příštího roku spustí novou linku mezi Vídní a Budapeští.

Piloti Ryanair budou v Itálii stávkovat za lepší podmínky

Piloti irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair chystají na příští týden stávku v Itálii. Bude to jedna z řady akcí připravovaných po celé Evropě s cílem vybojovat na Ryanairu lepší podmínky a revizi systému kolektivního vyjednávání společnosti.

(pel)