Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.

Byznysové zpravodajství v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Krúpa investoval stamiliony do Monety Money Bank

Miliardář Pavol Krúpa nakoupil přes dceřinný fond Silver Point Invest ze své finanční skupiny Arca jednoprocentní podíl v Moneta Money Bank. Za investici zaplatil přibližně 400 milionů Kč. Spekuluje se o dvou možných důvodech tohoto nákupu.

Prodej aut do listopadu stoupl o 6 %

Prodej nových osobních aut za 11 měsíců letošního roku meziročně vzrostl o téměř 6 % na 251 628 vozů. V listopadu ale trh o 1 % klesl na 22 925 prodaných aut. Více než 58 % prodaných vozů mělo benzinový motor, dieselů bylo 38 % a vozy na CNG a hybridy měly shodně po podílu 1 %.

Koh-i-noor investuje desítky milionů do prodejen v Rusku

Společnost Koh-i-noor Hardmuth buduje v Rusku síť prodejen. Letos jich tam firma otevřela 13, do konce roku přidá další dvě. Do této prodejní sítě investuje desítky milionů korun. Společnost do Ruska vyváží 1000 druhů zboží.

Průměrná kupní síla obyvatel ČR letos vzrostla o 8 %

Průměrná roční kupní síla obyvatel Česka v letošním roce vzrostla o 8 % na 218 tisíc Kč. Nejvyšší úroveň kupní síly je v Praze, v přepočtu na obyvatele meziročně nejvíce vzrostla na Olomoucku, Přerovsku a Šumpersku. Vyplývá to z výzkumu společnosti GfK.

Koruna oslabila k euru i dolaru

Koruna dnes ve srovnání s pátečním závěrem oslabila k euru o 8 haléřů na 25,60 Kč/EUR. Důvodem jsou podle analytiků údaje o růstu mezd ve 3. čtvrtletí 2017. Vůči dolaru česká měna oslabila o 10 haléřů, obchodovala se za 21,60 Kč/USD.

(pel)