Od malého e-shopu k milionovému byznysu. Monkey Mum investuje do dalšího prodejce produktů pro děti.

Monkey Mum, e-commerce prodejce produktů pro rodiče a děti hlásí další milník. Nově totiž kupuje investiční podíl dalšího e-shopu. Je to další pokračování příběhu, jak majitelka Lucie vybudovala svůj byznys od nuly až po firmu, která expandovala na více než 20 evropských trhů.

Monkey Mum přitom začínal jako malý e-shop. Během pár let se ale dynamicky rozrostl a stal se výhradním evropským prodejcem bezpečnostních zábran na postel, k tomu se pak připojil prodej dalších produktů pro rodiče s dětmi, od oblečení až po kosmetiku. V roce 2022 dosáhla firma obratu 23 milionů korun a v roce 2023 se tržby vyšplhaly na více než 33 milionů korun.

Nedávno navíc e-shop Monkey Mum oznámil významnou investici do dalšího e-shopu, který se také zaměřuje na produkty pro děti a rodiče. Tento krok je součástí strategie růstu a obě firmy jsou také součástí investičního fondu Matěje Turka.

„Investice do e-shopu Pro malé dobrodruhy je strategickým krokem, který nám umožní rozšířit naše portfolio a posílit pozici na trhu,“ uvedl Matěj Turek, zakladatel fondu 10x.

Od kusového prodeje k expanzi do celé Evropy

Založení e-shopu, dnes už s několika milionovým obratem, přitom Lucie zpočátku neplánovala. Celý příběh totiž začal tím, že její syn ve spánku spadl z postele. Tento incident ji přiměl hledat řešení, jak takovým situacím v budoucnu předejít.

Po dlouhém pátrání objevila bezpečnostní zábrany na postel, které se ukázaly být ideálním produktem pro rodiče, kteří chtějí zajistit bezpečnost svých dětí, ale nebyly dostupné na evropském trhu.Lucie si uvědomila, že podobné produkty by mohly oslovit i další rodiče, a rozhodla se stát jejich výhradním prodejcem v Evropě a založit e-shop Monkey Mum.

První zábrany dorazily do České republiky v červenci 2020 a okamžitě se setkaly s velkým zájmem, což vedlo k vyprodání zásob během prvního měsíce. Tento úspěch Lucii motivoval pokračovat a rozvíjet své podnikání dál. Další impulz přišel s narozením jejího druhého syna.

I přes náročné období mateřské dovolené a péče o novorozence Lucie nezastavila svůj podnikatelský rozvoj. Během dnů plných starostí o děti stále nacházela čas na řízení e-shopu, administrativu a komunikaci s investory.

Tato kombinace nasazení a vytrvalosti umožnila Lucii proměnit svůj nápad ve skutečnost a vybudovat firmu, která dnes slouží tisícům zákazníků po celé Evropě.Showroom v Praze a expanze na Amazon

V září 2023 otevřela Monkey Mum svůj první showroom v pražských Vršovicích.

„Pronajali jsme krásný dvoupatrový domeček, kde jsme v přízemí slavnostně otevřeli showroom. Zákazníci si mohou naživo prohlédnout zábrany na postel, zábrany ke schodišti, bezpečnostní ohrádky a další naše bestsellery,“ vysvětlila Lucie Janauer.

Kromě toho mohou rodiče vybírat z nabídky dřevěných a látkových hraček a vyzkoušet dětské designové oblečení. V prvním patře budovy se nacházejí kanceláře, dílna a menší interní sklad, což umožňuje efektivní řízení a rychlé expedování objednávek.

Rok 2024 přináší pro Monkey Mum další ambiciózní plány. Společnost zahájila prodej na jednom z největších světových internetových obchodů, Amazonu.

„Prodeje na Amazonu se rozběhly velmi rychle. Do konce roku plánujeme spustit prodeje na Amazonu po celé Evropě,“ doplnila Lucie.

Tento krok umožní Monkey Mum dosáhnout nových trhů. (sfr)