TV Telly odvysílá další Super Bowl, letošní finále NFL se odehraje v neděli 11. února. (Ilustrační foto).

V neděli 11. února se koná 58. finále Národní ligy amerického fotbalu (NFL). Takzvaný Super Bowl je ve Spojených státech dlouhodobě nejsledovanější sportovní akcí. Diváci televize Telly uvidí finále v přímém přenosu a s českým komentářem.

V letošním finále se proti sobě utkají týmy Kansas City Chiefs a San Francisco 49ers. Předzápasové studio začne na kanálu Premier Sport 2 v neděli 11. února půl hodiny před půlnocí, přímý přenos samotného utkání pak začíná v 00:30 s plánovaným koncem kolem páté hodiny ranní. Celý přenos bude doplněn českým komentářem.

Finále se odehraje v na stadionu Allegiant Stadium v Las Vegas s kapacitou 65 000 diváků. Stejně jako loni, ani letos nebude mít žádný z finalistů výhodu domácího prostředí. O tradiční halftime show se letos postará sedminásobný držitel ceny Grammy zpěvák Usher.

„Super Bowl je především americký fenomén, který v USA patří mezi vrcholy sportovní sezóny. NFL má své fanoušky i v Česku, kde je zájem diváků o finále zhruba pětinásobný proti běžné sledovanosti přenosů amerického fotbalu a dlouhodobě roste. Například letošní zápas Baltimore Ravens vs. Kansas City Chiefs odehraný koncem ledna měl o pětinu vyšší sledovanost než loňské finále,“ uvedl Jan Schöppel, marketingový ředitel Telly.

Poprvé se Super Bowl odehrál mezi týmy Green Bay Packers a Kansas City Chiefs 15. ledna 1967 na stadionu v Los Angeles. Super Bowl se pravidelně umísťuje mezi nejsledovanějšími pořady ve Spojených státech, sledovanost od roku 1972 neklesla pod 50 milionů diváků.

Loňský Super Bowl se stal nejsledovanějším pořadem v historii americké televize. Finálový zápas si pustilo celkem 113 milionu diváků.

O televizi Telly

Televizní operátor Telly nabízí divákům v ČR služby internetové a satelitní televize. V jejich programové nabídce je kromě řady filmových, seriálových, zábavných i dokumentárních kanálů také prémiový sportovní obsah na oblíbených kanálech Premier Sport 1 až 4 a na stanicích Nova Sport 3 a 4.

Ty obsahují například fotbalovou Champions League UEFA, německou Bundesligu, italskou Serii A, španělskou LaLigu, americkou NFL nebo zápasy UFC a OKTAGON MMA. Na českém trhu měli zákazníci možnost využívat služby pod označením DIGI již od roku 2006, značka Telly plynule navazuje na její dobré jméno.

Telly je ryze českou společností, patří do skupiny LAMA ENERGY GROUP a všechny daně, včetně daně z příjmu, odvádí v ČR. (sfr)