Plzeňská teplárenská zvýší průměrné ceny tepla na rok 2024 o 28,3 % oproti průměrné ceně tepla za rok 2023.

Valná hromada společnosti Plzeňská teplárenská rozhodla o zvýšení průměrné ceny tepla na rok 2024 o 28,3 % oproti průměrné ceně tepla za rok 2023. Akcionáři se dohodli na nižším procentuálním nárůstu ceny tepla, než jaký navrhovalo původně představenstvo společnosti.

Uvedla to Plzeňská teplárenská.

Průměrné navýšení ceny tepla nyní představuje částku 161,30 Kč/GJ, což znamená, že průměrná plzeňská domácnost bude platit v příštím roce za teplo o 270 Kč měsíčně více.

Navíc i tak cena tepla v Plzni zůstává, z dosud veřejně oznámených cen krajských měst, nejnižší v rámci České republiky, podotkla firmy ve svém sdělení.

Důvody, proč k navýšení ceny tepla v řádu desítek procent muselo dojít, přiblížil generální ředitel společnosti Václav Pašek: „Vláda letos zrušila v rámci konsolidačního balíčku podporu zákazníkům tepláren ve výši 17 mld. Kč, nebyla dokonce ani vypsána podpora kombinované výroby tepla a elektřiny a svou roli hraje i zvyšování ceny emisních povolenek CO2“.

Plzeňská teplárenská dodává teplo do více jak 55 tisíc plzeňských domácností, což představuje přibližně 112 tisíc obyvatel města z celkového počtu 180 tisíc obyvatel Plzně. Současně dodává teplo i do škol, školek, zařízení sociální péče, zdravotnických zařízení a plzeňských firem. (sfr)