Centropol opět snižuje ceny elektřiny. U produktu Bez závazku už od března. (Ilustrační foto).

Český dodavatel energií CENTROPOL ENERGY pokračuje ve snižování cen. S účinností od 17. dubna činí průměrná cena silové elektřiny u produktu Bez závazku na dobu neurčitou 4 740 Kč/MW bez DPH a stálý měsíční plat 97 Kč bez DPH. Snížení ceny u produktu Bez závazku se stropem bude účinné již od 15. března.

Všem zákazníkům s produkty Bez závazku se cena za dodávku snižuje automaticky, nemusí vůbec nic dělat. Pro zákazníky se staršími produkty na době neurčité a v prolongacích na těchto produktech se snižuje průměrná cena silové elektřiny na 4 950 Kč/MWh bez DPH.

Současně dostanou nabídku přesmluvnění na nový produkt na dobu neurčitou s průměrnou cenou silové elektřiny 4 740 Kč/MWh bez DPH, případně si mohou zvolit produkt s fixovanou cenou pod cenovým stropem. K uvedeným částkám je třeba připočítat poplatky za distribuci, uvedla firma.

„Když ceny na velkoobchodních trzích stoupaly, snažili jsme, aby se to v našich cenících pro koncové zákazníky projevilo co nejpozději a v co nejmenší míře.“

„Teď naopak chceme, aby naši zákazníci profitovali ze stabilizace evropského energetického trhu co nejdříve a snížení cen pro ně bylo maximální možné. Proto ceny snižujeme opakovaně,“ uvedl marketingový ředitel a člen představenstva Centropolu Jiří Matoušek.

Centropol byl jedním z prvních dodavatelů energií, kteří ke snížení cen pod úroveň vládou nařízeného zastropování přistoupili. Nové ceníky elektřiny i zemního plynu vydal Centropol již 7. února.

Další snížení ceny elektřiny realizoval k 20. únoru, cenu zemního plynu znovu upravil směrem dolů s účinností od 7. a 10. března. Aktuální snížení ceny elektřiny rovněž nemusí být poslední.

„Naše nákupní strategie a situace na velkoobchodním trhu nám umožnila znovu snížit ceny elektřiny. Tento krok přináší řešení pro stávající i nové zákazníky Centropolu. Cenu silové elektřiny jsme dostali pod cenový strop a náš stálý měsíční plat patří k nejnižším na trhu,“ vysvětluje Jiří Matoušek.

CENTROPOL ENERGY je český dodavatel energií s více než 20letou působností a silným finančním zázemím. Patří k nejrychleji rostoucím stabilním dodavatelům, v jeho péči je více než 290 tisíc odběrných míst z řad domácností, firem
i veřejných institucí.

Mezi lednem 2022 a 2023 zákaznické portfolio společnosti meziročně vzrostlo o téměř 4,5 tisíce odběrných míst. (sfr)