Česká spořitelna výrazně rozšiřuje možnost jednoduché digitální obsluhy investic. (Ilustrační foto).

Česká spořitelna výrazně rozšiřuje možnost jednoduché digitální obsluhy investic. V internetovém bankovnictví George mohou klienti nově obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF, a to nejen na pražské burze, ale i na všech významných burzách po celém světě. Klienti spořitelny si tak budou moci rychle a jednoduše koupit akcie zhruba tří tisíc světových firem.

„Prostřednictvím George, ať již přes počítač nebo mobil, půjde jednoduše zadávat jak pokyny k nákupům, tak i limitní ceny, za které chtějí klienti akcie nakoupit. Vnímáme to jako další významný krok v digitalizaci investičních služeb,“ uvedl Roman Choc, šéf Tribu Wealth Management České spořitelny.

George nově umožňuje klientům obchodování s akciemi, certifikáty a ETF (Exchange Traded Funds), což jsou burzovně obchodované fondy, které sledují vývoj svého podkladového aktiva – nejčastěji akciových indexů, ale také např. komodit, měn, dluhopisů či vybraných akcií.

V mobilní i desktopové verzi si tak klienti mohou nově koupit tyto investiční instrumenty na všech významných světových burzách (v České republice, Polsku, Německu, Rakousku, Francii, Velké Británii, Japonsku a USA) a ve všech hlavních měnách.

Nabídka není omezená, dostupnost je však podmíněna otevřením majetkového účtu a veškerými náležitosti, které legislativa pro investování vyžaduje. Stejně jako u podílových fondů je nutností také běžný účet v méně cenného papíru.

Samotné obchodování probíhá tak, že George za klienty pohlídá správné vyplnění hodnot, vysvětlí jim typ pokynu a upozorní je například na obchodní hodiny konkrétní burzy, odchylku zadané limitní ceny nebo obchod zadaný mimo nejlepší podmínky vypořádání.

Online investoři navíc získají 10% slevu ze vstupního poplatku ke všem online obchodům s akciemi, ETF či certifikáty. (sfr)