Kabina od firmy DFK Cab na čtyřkolce CFMOTO Gladiator X850/X1000.

S příchodem zimy se ještě více zintenzivňuje potřeba pořídit si kabinu pro terénní čtyřkolku, tedy vozidlo z kategorie ATV/UTV. Klasická otevřená „letní“ čtyřkolka se díky instalaci kabiny může doslova během okamžiku změnit v univerzální terénní vozidlo, všestranně využitelné i v extrémních zimních podmínkách, tedy v mrazu a v závějích sněhu.

Významným dodavatel kabin pro terénní čtyřkolky je česká firma DFK Cab. Díky jejím kabinám se ze čtyřkolky stává plnohodnotný celoroční pracovní nástroj, pro který není zima ani sníh jakoukoliv překážkou pro plné nasazení.

Kabiny od DFK Cab výborně eliminují venkovní sníh a tedy i vlhkost. Uvnitř vozidla krytého kabinou si řidič může užívat teplo a relativní sucho. Kabina je vybavena čelním sklem se stěračem, ostřikovačem a také vyhříváním čelního skla. Díky tomu pak čtyřkolka splňuje zkoušky pro provoz na pozemních komunikacích.

I po instalaci kabiny zůstávají čtyřkolce při jízdě v náročném terénu zachovány výborné jízdní vlastnosti této kategorie strojů.

Díky kabině se terénní čtyřkolka stává univerzálním, celoročně využitelným pomocníkem pro všechny profese, které se potřebují efektivně a relativně pohodlně pohybovat v terénu.

Služby terénního vozidla s kabinou proto jistě využijí a náležitě ocení například pracovníci v komunálních službách, správci zimních areálů, farmáři, myslivci, rybáři, bezpečnostní agentury či záchranáři.

Kabinu lze pochopitelně na konci zimy odmontovat a využívat čtyřkolku opět v její otevřené podobě pro veškeré funkční použití.


Kabina firmy DFK Cab pro CFMOTO Gladiator X850/X1000 výrazně zvýšila ochranu posádky před povětrnostními vlivy.


Kabiny z produkce DFK Cab spojuje odolnost jejich provedení, použití kvalitních materiálů, chytré konstrukční řešení a vysoké užitné vlastnosti. Funkční a odolné kabiny zohledňují design vozidel, ale i zkušenosti a potřeby jejich majitelů.

Kabina významně zvyšuje užitnou hodnotu vozidla pro zákazníka. Teprve s kabinou zákazník získává pracovní či sportovní stroj prakticky využitelný za všech povětrnostních podmínek.

Nedílnou součástí kabin od DFK Cab je vedle stěračů či ostřikovačů například také odhlučnění kabiny. Přední sklo přitom může být pevné či otevírací.

Samozřejmostí je vyhřívané přední sklo. Topením může být vybavena celá kabina. Ta pak spolehlivě zajišťuje vytápění, které funguje stejně jako v klasickém automobilu.


(Foto: Kabina DFK Cab na čtyřkolce Can-Am).


Služby terénního vozidla s kabinou využívají a oceňují například i pracovníci v komunálních službách, správci zimních areálů, farmáři, myslivci, rybáři, bezpečnostní agentury či záchranáři.

Kabina přináší zásadní zlepšení funkčnosti i pro užitková vozidla. Firma DFK Cab nadále rozvíjí nabídku produktů pro průmyslová vozidla a průmyslové využití.

Firma vyrábí kabiny na zemědělskou techniku či kabiny na vysokozdvižné vozíky, pro něž představila unikátní zúženou kabinu, která vysokozdvižnému vozítku umožňuje pohodlnou práci i ve skladech s omezeným manipulačním prostorem, tedy v úzkých uličkách skladů.

Umožňuje řidičům bez problémů pracovat i tam, kde jsou regály tak blízko u sebe, že by v ní vozítku s originální kabinou dodávanou výrobcem hrozilo poškození.


(Foto: Kabina DFK Cab na vysokozdvižném vozítku Jungheinrich). 


Kabina DFK Cab v modifikaci pro skladové drive-in regály poskytuje díky celokovovému rámu vyšší bezpečnost řidiči i v případě, že by došlo k převrhnutí vozidla. I tato kabina je vyhřívaná a nabízí řidiči dostatečný tepelný komfort i pro práci v chladném počasí. DFK Cab vyrábí kabiny na vysokozdvižné vozíky pro společnosti jako Caterpillar, Clark, Heli, Hyster, Hyudai, Jungheinrich, Linde, Mitsubishi, Nissan, Toyota, Yale a další. (sfr)