Hodinky Prim Nebeští jezdci vynesly v dražbě 180 tisíc korun pro Vojenský fond solidarity.

U příležitosti Dne veteránů se letos již potřetí v řadě dražily hodinky Prim, tentokrát šlo o hodinky limitované edice Prim Nebeští jezdci. Charitativní dražba se uskutečnila na pražském Žofíně v rámci 88. aukce Galerie KODL. Nový majitel hodinek nabídl částku 180 000 Kč, která posílí konto Vojenského fondu solidarity.

Vydražené hodinky pocházející z produkce českého výrobce hodinek Prim z Nového Města nad Metují připomínají Richarda Husmanna, nejmladšího českého člena RAF a spisovatele tvořícího pod pseudonymem Filip Jánský, který by letos oslavil 100. narozeniny.

Na jeho literární tvorbu a jeho nejznámější dílo odkazuje i samotný název hodinek Nebeští jezdci. Nový majitel hodinek nabídl částku 180 000 Kč, která výrazně posílí konto Vojenského fondu solidarity, který pomáhá vojákům a jejich rodinám v těžké životní situaci.

Kromě charitativní dražby hodinek se v souvislosti s připomenutím Dne veteránů, který každoročně připadá na 11. listopad, v centrále CSG a ve vybraných společnostech holdingu uskutečnila sbírka na podporu Vojenského fondu solidarity. Prostředky se vybíraly do kasiček, jež byly poté předány fondu. (sfr)