Dobročinná aukce Colt CZ Group pistolí z edice „Pocta legendám“ vynesla 1,7 milionu korun.

Dobročinná aukce pistolí vynesla 1 700 000 korun pro Vojenský fond Solidarity, Nadaci policistů a hasičů. První položkou byla sada dvou ručně rytých pistolí – CZ 75 a Colt 1911 – z limitované edice Pocta legendám, která připomíná loňské spojení dvou významných společností – České zbrojovky a amerického Coltu. Výtěžek z dražby, který po několika kolech příhozů vystoupal na úctyhodných 1 700 000 korun, věnuje společnost Colt CZ Group Vojenskému fondu Solidarity, Nadaci policistů a hasičů a na sbírkový účet Velvyslanectví Ukrajiny v ČR na podporu ukrajinské armády.

„Jsem moc rád, že se díky aukci této speciální edice podařilo získat celkem 1 700 000 korun na dobrou věc. Je nám ctí podpořit naše vojáky, policisty a hasiče, i jejich rodinné příslušníky. Nesmírně si vážíme jejich práce a obětavosti. Zároveň jsme se rozhodli přispět na materiální pomoc pro ukrajinské ozbrojené síly, které hrdinně vzdorují ruské agresi a brání naše euroatlantické hodnoty,“ uvedl Jan Drahota, CEO a předseda představenstva Colt CZ Group.

Zájemci o první sadu pistolí s unikátními výrobními čísly COLT2021001 a CZ2021001 se do aukce zapojili s předstihem v rámci online fáze aukce na portálu Artslimit.

Obě pistole zdobí ornamenty a rytiny inspirované zdobením severoamerických zbraní 19. století, zejména revolverů Colt, které jsou v tomto ohledu proslulé a těší se mimořádnému zájmu sběratelů.

Ručně ryté zbraně České zbrojovky a Coltu jsou vyhledávanou investicí a nesmírně zajímavým sběratelským artiklem. Dražba pistole CZ 75 z limitované edice Republika, který Galerie Kodl vydražila v roce 2019, vynesla na dobročinné účely 650 000 korun, přičemž pořizovací cena této pistole činila 200 tisíc korun.

Nedávná dražba stejného modelu v Galerii Goltzova tvrz vynesla dokonce 980 000 korun.

Další z limitovaných edicí – CZ 75 Tobruk – vynesla 5 milionů korun na aukčním večeru pořádaném letos v březnu časopisem Forbes a iniciativou Svobodu Ukrajině na pomoc Ukrajině. (pel)