Pražská plynárenská zvýší od ledna 2023 ceny plynu u základního ceníku „Standard“, a to v průměru o 11,2 procenta. (Ilustrační foto)

Pražská plynárenská zvýší od 1. ledna 2023 prodejní ceny zemního plynu u základního ceníku „Standard“ a produktů na něj přímo navázaných, a to celkově v průměru o 11,2 procenta. U ostatních produktů k úpravě prodejních cen nedojde.

„I přes výše uvedený krok Pražská plynárenská ubezpečuje své zákazníky, že od 1.1.2023 pro ně začínají platit zastropované ceny zemního plynu a v této souvislosti jim rozesílá v předstihu vysvětlující informační dopisy a e-maily. Zákazníci nemusí pro využití zastropování cen činit žádné kroky, vše proběhne zcela automaticky,“ uvedl podnik v prohlášení.

„Pražská plynárenská situaci na trhu neustále podrobně monitoruje a řeší. Garantuje zajištění dlouhodobě bezpečné dodávky zemního plynu svým zákazníkům, a i přes složitou aktuální situaci vynakládá maximální úsilí k zajištění co nejvýhodnějších podmínek. Budoucí předpokládanou stabilizaci v rámci energetického trhu přenese samozřejmě, jak to bude možné, zpět směrem k zákazníkům,“ doplnila společnost.  (pel)