Nová služba ŠKODA Connect Pay to Park usnadňuje parkování v řadě evropských zemích. (Foto: ŠKODA AUTO)

Nová služba ŠKODA Connect Pay to Park usnadňuje parkování v řadě evropských zemích. Zákazníci ŠKODA si mohou nechat prostřednictvím aplikace MyŠKODA nebo přes systém infotainmentu zobrazit možnosti parkování, prohlédnout ceny a pohodlně zaplatit. Po pilotní fázi ve Švýcarsku je služba nyní dostupná také v Rakousku, Belgii, Dánsku, Finsku, Německu a Norsku. ŠKODA tuto službu dále rozšiřuje, osm dalších zemí bude brzy následovat.

„Pomocí nové služby ŠKODA Connect Pay to Park naleznou nyní naši zákazníci volná parkovací místa v Evropě ještě rychleji a zaplatí pohodlně online prostřednictvím naší aplikace MyŠKODA nebo přes systém infotainmentu,“ uvedl Martin Jahn, člen představenstva ŠKODA AUTO za Prodej a Marketing.

Po úspěšné pilotní fázi zavede ŠKODA AUTO službu Pay to Park nejprve ve Švýcarsku, Rakousku, Belgii, Dánsku, Finsku, Německu a Norsku.

Brzy bude následovat dalších osm zemí – Francie, Maďarsko, Island, Itálie, Nizozemí, Slovinsko, Španělsko a Švédsko.

V roce 2023 pak zavede značka ŠKODA tuto službu na dalších evropských trzích.

(Foto: ŠKODA AUTO)

Aplikace k dispozici v infotainmentu a v mobilním telefonu

Zákazníci mohou službu využít prostřednictvím aplikace MyŠKODA na chytrém telefonu nebo prostřednictvím aktuálních systémů infotainmentu Amundsen a Columbus.

Aplikace je již dostupná v modelových řadách FABIA, KAMIQ, SCALA, OCTAVIA, KAROQ, SUPERB a KODIAQ.

Snadná registrace

Předpokladem pro použití služby Pay to Park je aktivní účet ŠKODA Connect a aktivovaný vzdálený přístup k vozu.

Jakmile jsou v aplikaci MyŠKODA uloženy platební údaje a služba je aktivovaná, lze ji okamžitě využít také v systému infotainmentu a řidič vozu ŠKODA vidí, na kterých parkovištích může zaplatit online.

Po příjezdu na parkoviště lze zvolit dobu parkování a v případě potřeby ji pomocí aplikace prodloužit. Úhrada proběhne po ukončení parkování.

(Foto: ŠKODA AUTO)

(pel)