Primoco UAV SE prodala 2 bezpilotní letouny Primoco UAV One 150 v hodnotě 1,7 milionu EUR. (Ilustrační foto: Primoco UAV SE)

Společnost Primoco UAV SE oznámila prodej dvou bezpilotních letounů Primoco UAV One 150 v hodnotě 1,7 milionu EUR. Prodej byl uzavřen s novým evropským klientem.

„Uzavřeli jsme další obchod s novým zákazníkem v Evropě. Tento krok nejen dokazuje naše přijetí evropskými klienty, ale také nám umožňuje významným způsobem přispět k zabezpečení vnější hranice Schengenského prostoru. Primoco UAV One 150 nabízí naprostý soulad s provozními předpisy Evropské agentury pro bezpečnost v letectví EASA,“ řekl Ladislav Semetkovský, generální ředitel společnosti Primoco UAV SE.

„V nadcházejících týdnech očekáváme oznámení nových prodejů s několika významnými zákazníky, které zajistí ziskovost společnosti v roce 2022. Break/even a růst bez dluhů je milníkem, který nás staví před téměř všechny evropské letecké výrobce. Zůstávám velmi optimistický ohledně vyhlídek společnosti do budoucnosti,“ dodal Semetkovský.

Česká společnost Primoco UAV SE vyvíjí a vyrábí civilní a vojenské bezpilotní letouny One 150, schopné létat zcela nezávisle podle naprogramovaných letových plánů.

Klíčovými vlastnostmi letadla jsou jeho velikost, maximální vzletová hmotnost 150 kg, výdrž 15 hodin, dolet 1 800 km, cestovní rychlostí 120 km/h, užitečné zatížení 30 kg a plně automatický vzlet a přistání.

Společnost se zaměřuje na civilní a vojenské letecké aplikace, zejména v oblasti energetiky, pohraniční a pobřežní bezpečnosti, monitorování požáru a pátracích a záchranných operací.

Letadla společnosti jsou v provozu na čtyřech kontinentech. Primoco UAV je veřejně obchodovatelná společnost na pražské burze cenných papírů na trhu PX START. (pel)