Zonky Rentiér zvyšuje očekávaný výnos na 5,79 % ročně. (Ilustrační foto: Zonky)

Služba pro investory Zonky Rentiér letos podruhé zvyšuje svůj očekávaný výnos, a to o 1,74 procentního bodu. Ten tak nově dosahuje 5,79 % ročně namísto původních 4,05 %. Většího zhodnocení investoři dosáhnou mimo jiné díky snížení poplatku za správu portfolia z původních 1,9 % na 1,5 % ročně.

„Během posledních dvanácti měsíců přibylo v Zonky Rentiérovi zhruba osm a půl tisíce nových investorů a klienti do něj během této doby vložili téměř 850 milionů korun. Díky jeho jednoduché obsluze a automatickému rozložení vkladů do několika stovek půjček je Rentiér oblíbený hlavně mezi začínajícími investory, kteří hledají způsob, jak si investování vyzkoušet bez většího rizika,“ řekl Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní služby Air Bank.

Služba Zonky Rentiér funguje na principu sdílené ekonomiky, kdy veškeré vklady investorů vždy rozdělí do minimálně pěti stovek půjček poskytnutých jiným klientům Zonky.

Díky tomu dokáže pro investory zajistit vhodnou diverzifikaci jejich portfolia a také stabilní výnos. Službu si klienti mohou založit pohodlně online, včetně mobilního bankovnictví Air Bank (v aplikaci My Air), ale také osobně na pobočkách banky.

Rentiér je bez vstupních poplatků a investovat jeho prostřednictvím mohou klienti s počátečním vkladem už od 10 tisíc korun.

Při každém dalším vkladu potom již lze vkládat libovolné částky. Výnosy ze svých investic si pak mohou klienti nechat každý měsíc posílat na svůj účet ve formě pravidelné renty anebo je reinvestovat zpět. (pel)