Automobilku ŠKODA AUTO povede od července Klaus Zellmer, který předtím působil přes 20 let u automobilky Porsche. (Foto: ŠKODA AUTO)

Klaus Zellmer od 1. července oficiálně přebírá pozici předsedy představenstva společnosti ŠKODA AUTO a.s. Doposud působil jako člen představenstva značky Volkswagen za oblast Prodeje, marketingu a after sales. Zellmer tak bude nástupcem Thomase Schäfera, který funkci předsedy představenstva společnosti ŠKODA AUTO a.s. opouští koncem června.

Schäfer řídil českou automobilku od srpna 2020. Od začátku dubna převzal provozní řízení značky VW, zároveň ale do konce června vedl i Škodu Auto.

Klaus Zellmer se ujímá vedení mladoboleslavské automobilky. S účinností od 1. července se podle rozhodnutí jediného akcionáře stane členem představenstva ŠKODA AUTO a.s. a téhož dne bude v rámci prvního jednání představenstva, kterého se jako člen zúčastní, zvolen jeho předsedou.

„Vidím před sebou vysoce motivovaný tým, který v uplynulých dvou letech zvládl nejrůznější výzvy. Nyní nás čeká další krok. Obrovskou předností značky ŠKODA je její zaměření na zákazníka. Na tom chceme systematicky stavět i v nadcházejícím období digitalizace a elektrifikace,“ řekl před svým nástupem do funkce nový předseda představenstva ŠKODA AUTO Klaus Zellmer.

„Naším záměrem je, aby všechny produkty a služby dávaly perfektní smysl, byly snadno použitelné a pomáhaly zlepšovat život našich zákazníků. Společně s naším sociálním partnerem Odbory KOVO dostaneme společnost ŠKODA AUTO na NEXT LEVEL a úspěšně ji provedeme desetiletím transformace tak, aby všichni škodováci měli zítra a pozítří jistou práci. To je můj cíl a to mě motivuje,“ dodal.

Absolvent studia podnikové ekonomiky Klaus Zellmer zahájil svou profesní dráhu v roce 1997 jako asistent člena představenstva ve společnosti Porsche AG, v roce 1999 přestoupil do útvaru Rozvoj prodejní sítě ve společnosti Porsche France, poté převzal vedení regionu Severní Ameriky.

V roce 2000 nesl jako vedoucí projektu odpovědnost za budování oblastí Prodeje a Marketingu v rámci zakládání nového pobočného závodu společnosti Porsche v Lipsku. Po působení v čele Zákaznického centra v závodě automobilky Porsche se Zellmer stal vedoucím marketingu ve společnosti Porsche Deutschland, v roce 2010 stanul v jejím čele.

V roce 2015 byl Zellmer jmenován prezidentem a generálním ředitelem společnosti Porsche Cars North America v americké Atlantě. Od 15. září 2020 je Klaus Zellmer členem představenstva značky Volkswagen Osobní vozy za oblast Prodeje, marketingu a after sales a v této době rozhodující měrou přispíval k důsledné organizační, digitální a udržitelné orientaci značky Volkswagen na potřeby zákazníků. (pel)