První etapa projektu Masaryčka v centru Prahy dosáhla svého nejvyššího bodu.

První etapa projektu Masaryčka v centru Prahy dosáhla svého nejvyššího bodu. Dokončení nosné konstrukce trvalo 12 měsíců od jejího zahájení v únoru 2021.

Při příležitosti vztyčení glajchy, tzv. starodávného symbolu štěstí, se konal slavnostní přípitek pro zástupce Penty, Prahy, obchodní partnery a budoucí nájemce.

Celá oslava se odehrávala v nejvyšších podlažích zlaté věže.Masaryčka, vlajková loď společnosti Penta Real Estate, se má stát novým centrálním pulzujícím srdcem Prahy. Unikátní architektura světově proslulých architektů z ateliéru Zahy Hadid má podle developera vytvořit nový orientační bod, zregenerovat obrovský brownfield patřící k Masarykově nádraží a vnést do centra města novou kvalitu každodenního života.

Celý záměr se snaží maximálně respektovat historii území a stávající zástavbu a zároveň vytvořit mimořádné architektonické dílo, které se stane nedílnou součástí moderní podoby města.

Projekt je v současné době ve výstavbě a po jeho ukončení nabídne v první etapě dvě kancelářské budovy, jejichž součástí budou kancelářské podlaží a dvě patra obchodních prostor s perfektní dostupností z ulice, z vlakových nástupišť a také z vyvýšeného přestřešení s parkovou úpravou.

Celý projekt nabídne velkorysý prostor s důrazem na kancelářské prostory, maloobchodní a obytné bydlení včetně rekonstrukce a modernizace historické Masarykovy stanice.

„Díky projektu  společnosti Penta Real Estate se stane oblast okolí Masarykova nádraží důležitým pražským dopravním uzlem s napojením na letiště; stane se místem setkávání, kterým nebudou lidé pouze procházet, ale kvalitně zde trávit svůj čas a setkávat se kvůli práci i zábavě,“ uvedla firma.

Projekt Masaryčka bude realizován v několika etapách s plánovaným dokončením v letech 2023 – 2025 a nabídne v až 26 900 m2 nových kancelářských ploch, obchodů, restaurací a kaváren.