V europarlamentu je legionella, tak poslancům už roky pouštějí jen studenou vodu. (Ilustrační foto)

V Evropském parlamentu se potýkají s bakterií legionella už léta. Správci unijních budov ve Štrasburku i v Bruselu situaci řeší tak, že poslancům v kancelářích a na toaletách pouští pouze studenou vodu. Plánovaná nákladná rekonstrukce je přitom v nedohlednu. 

Upozornil na to server iDnes.cz.

Zesnulý předseda Evropského parlamentu David Sassoli se přitom loni v září léčil v nemocnici ve Štrasburku. Jeho okolí se obávalo, že se nakazil koronavirem, ale test na covid-19 měl negativní. Později sám uvedl, že se léčil ze zápalu plic způsobeného bakterií legionelly.

„R.I.P. Politicky jsme stáli jinde, ale byl to socialista tradičního střihu, sympaťák. Je mi to líto. Jeho zdravotní potíže začaly na podzim, nakazil se legionellou. Právě kvůli této bakterii nefunguje v budově EP ve Štrasburku už léta teplá voda…,“ okomentoval český europoslanec Alexandr Vondra (ODS) na Twitteru.

Potvrdili to i jeho kolegové.

V Evropském parlamentu se potýkají s bakterií legionella, která se šíří ve vodovodních trubkách, už léta.

Správci unijních budov ve Štrasburku i v Bruselu situaci řeší tak, že poslancům v kancelářích a na toaletách pouští pouze studenou vodu. Teplá voda tak neteče už 7 let.

Bakterie se přitom nemusí objevovat jen ve vodě, upozornil server. Řada zaměstnanců si stěžovala, že může být i v klimatizacích a jiných zařízeních. (pel)