Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) začala spolupracovat s investičním fondem Reflex Capital SE. (Ilustrační foto)

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) začala spolupracovat s investičním fondem Reflex Capital SE. Cílem partnerství je vytipovat napříč Českem zajímavé startupy a projekty a pomoci jim k růstu.

Oba subjekty představí svou spolupráci na konferenci Podnikání žen v měnící se době, která se bude konat 11. listopadu od 13 do 16 hod.

„Tam kde ČMAPM spolupracuje s US Market Access Center a jejich programem pro podporu žen, který umožňuje podnikatelkám rozvíjet jejich podnikání (mentoruje je a pomáhá v začátcích), tam my umíme naskočit v druhé fázi. V momentě, kdy zakladatelka již nastartovala business nebo vyvinula produkt a potřebuje dále růst, rozšiřovat kapacity či expandovat. V tomto momentu umíme projednat, posoudit a připravit funding,“ uvedla Zdena Macháčková z Reflex Capital.

„Oceňuji, že tak silný partner, jakým je společnost Reflex Capital, projevila zájem o spolupráci s asociací. Zakladatel Mall.cz Ondřej Fryc, který založil Reflex Capital, patří k nejúspěšnějším českým podnikatelům. Vážím si toho, že se svým týmem bude svým know-how přispívat k růstu českých podnikatelek,“ uvedla prezidentka ČMAPM Kateřina Haring.

„Asociace bude v kontextu partnerství s Reflex Capital fungovat jako styčný bod pro zájemkyně a zájemce o spolupráci, projekt je otevřený nejen našim členkám, ale i dalším zájemcům,“ doplnila.

První představení partnerství proběhne 11. listopadu na konferenci Podnikání žen v měnící se době. Za ČMAPM na ní vystoupí Kateřina Haring, za Reflex Capital Eduard Míka.

Hovořit budou i další hosté z řad českého i zahraničního podnikatelského prostředí, například Kamil Čermák z ČEZ nebo prezidentka mezinárodní asociace podnikatelek (FCEM) Marie Christine Oghly.

Tématem konference jsou nové výzvy pro firmy optikou velkých společností a dozvuky dopadů pandemie covid-19.

(tis)