Čtyři zaměstnanci společnosti Microsoft obvinili zakladatele Billa Gatese, že je v kanceláři šikanoval, když na ně údajně křičel. (Ilustrační foto)

Zakladatel Microsoftu Bill Gates měl údajně ponižovat své zaměstnance. Čtyři bývalí Gatesovi pracovníci tvrdí, že na své podřízené často křičel, někteří dokonce hovoří o šikaně. Jiní naopak miliardáře obhajují, že nešlo o nic osobního, ale pouze o Gatesův styl komunikace. 

Upozornil na to server Novinky.cz.

Čtyři zaměstnanci Microsoftu obvinili zakladatele Billa Gatese, že je v kanceláři terorizoval.

Jednou z jeho nejoblíbenějších frází prý bylo: „To je nejhloupější nápad, jaký jsem kdy slyšel“.

Jiní zase uvedli, že se Gates choval, jako by byl „nejchytřejším člověkem v místnosti“.

Bývalý manažer řekl, že „setkání s Billem byla jen příležitost, jak na mě křičet, takže jsem se tomu snažil vyhnout.“

Někteří pracovníci Microsoftu naopak miliardáře bránili s tím, že křičel na všechny stejně. Připustili však, že Gates nezvládá lidské interakce.

Jedna ze zaměstnankyň si na něm naopak cení jeho upřímnosti, i když uznala, že jeho styl vedení mohl jiné pracovníky zastrašovat.

Tvrzení popřel i mluvčí Billa Gatese.

Americký miliardář, spoluzakladatel a dlouholetý šéf společnosti Microsoft Bill Gates navíc v květnu oznámil, že se po 27 letech manželství rozvádí se svou manželkou Melindou Gatesovou.

Melinda Gatesová byla zaměstnankyní společnosti Microsoft, která byla najata jako produktová manažerka v roce 1987, když ji pak Gates poprvé pozval na rande měsíce poté, co s ní flirtoval.

Uprostřed rozvodu čelí hned 2 aférám. Deník Wall Street Journal v květnu přišel se zjištěním, že měl Gates opustit „svůj“ Microsoft kvůli vyšetřování jeho údajného sexuálního vztahu s podřízenou.

Kromě toho se provalilo, že Gatesova žena Melinda těžce nesla manželův vztah s vyšetřovaným sexuálním kuplířem Jeffreym Epsteinem. Konzultace s právníky měla rozjet poté, co její manžel s Epsteinem rozjel byznys.

Bill Gates se od roku 1987 objevuje v žebříčcích nejbohatších lidí světa. Podle žebříčku nejbohatších lidí světa agentury Bloomberg disponuje majetkem v hodnotě 146 miliard dolarů (3,1 bilionu korun). Patří mu tak čtvrtá příčka. (pel)