Šternberská firma Excalibur Army získala další významný kontrakt v jihovýchodní Asii. Foto: AM-50 EX

Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) působící v oblasti speciální výroby a obranných technologií se tradičně orientují především na export. Podnik EXCALIBUR ARMY tak v minulosti například dodal pozemní bojovou techniku do Indonésie. Právě v této zemi šternberská firma v nedávné době získala další významný kontrakt.

EXCALIBUR ARMY má v teritoriu jihovýchodní Asie na svém kontě už několik úspěšných projektů. Aktuálně je v realizaci kontrakt na speciální mostní vozidla pro indonéské ozbrojené síly v hodnotě jednotek miliard korun.

Dodávky jsou rozvrženy na tři roky, přičemž první várku vozidel si zákazník převzal minulý měsíc. Konkrétně jde o mostní samohybné systémy M3 a podpůrná i logistická vozidla v řádu desítek kusů. Jde o jeden z největších projektů, které společnost EXCALIBUR ARMY v Indonésii uskutečnila.

Foto: Mostní vozidlo M3

Už dříve do Indonésie EXCALIBUR ARMY dodala například raketometné systémy RM-70 Vampire společně se speciálními podpůrnými a velitelskými vozidly, jež byly vyrobeny a vybaveny ve spolupráci s dalšími českými a slovenskými podniky.

Šternberská firma nadále do Indonésie dodává raketovou techniku, náhradní díly pro pozemní vozidla a zabezpečuje i servisní služby pro indonéskou armádu a námořní pěchotu.

Foto: Pandur II 8×8

Na nejnovějším kontraktu speciálních mostních a ženijních vozidel EXCALIBUR ARMY spolupracuje se svým strategickým partnerem, společností General Dynamics European Land Systems (GDELS). Tato spolupráce vzešla z dlouhodobých vazeb obou firem, díky kterým mohla EXCALIBUR ARMY indonéskému zákazníkovi nabídnout produkt, který zaplnil mezeru na tamním trhu.

Vedle toho šternberský podnik v regionu jihovýchodní Asie nabízí i další bojovou a ženijní techniku ze svého portfolia i od partnerských společností z holdingu CSG.

Jedná se například o obrněná vozidla Pandur II 8×8, Patriot 4×4, ale také mostní automobily AM-50 EX a AM-70 EX na podvozcích TATRA. Automobily AM-50 EX si už našly své zákazníky, v případě novinky AM-70 EX se vedou pokročilá jednání s prvními zájemci.

Foto: Patriot II

(pel)