Německý parlament se opevňuje: kolem Reichstagu vybudují hluboký bezpečnostní příkop.

Německý parlament v Berlíně se opevňuje. Kolem historické budovy Říšského sněmu chtějí postavit hluboký bezpečnostní příkop a plot. Důvodem budování bezpečnostní zóny s příkopem je snaha o zvýšení bezpečnostních opatření kolem budov Spolkového sněmu.

Před historickou budovou Říšského sněmu má vzniknout deset metrů široký a 2,50 metru hluboký bezpečnostní příkop s plotem po stranách. Bude vymezovat bezpečnostní zónu před průčelím budovy, v níž zasedají poslanci Spolkového sněmu.

Návrh na bezpečnostní příkopy pochází od takzvané rady starších Spolkového sněmu, v níž jsou zastoupeni šéfové jednotlivých frakcí a předseda sněmu.

Nový bezpečnostní koncept v sobě zahrnuje i záměr vybudovat nové návštěvnické centrum za 150 milionů eur (přes 3,8 miliardy korun) vedle Říšského sněmu. Odtud mají být návštěvníci po bezpečnostní kontrole přivedeni tunelem přímo před hlavní portál budovy.

V současnosti se bezpečnostní kontroly provádějí v provizorních objektech před parlamentem a zóna kolem hlavního průčelí je obehnána kovovými zátarasy.

Podle německých médií by nová bezpečnostní zóna kolem spolkového sněmu měla být hotova v roce 2023.

Nová německá tendence k opevňování se projevila již nedávno, kdy ministr vnitra německé spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko Hans-Joachim Grote (CDU) navrhl, aby se německá města bránila teroristům budováním městských opevnění a hradeb. (sfr)


VÍCE O TÉMATU ČTĚTE ZDE:

Němci zvažují budování středověkých městských hradeb na obranu proti teroristům