Google se pustil do války proti kryptoměnám. Zatím jen zákazem jejich reklamy.

Google zabíjí bitcoin. Americký internetový gigant zahájil válku proti kryptoměnám. Na svých webových stránkách zakáže jejich reklamu, stejně jako reklamu na další neregulované či spekulativní finanční produkty.

„Zvyšování kvality reklamy na internetu zůstane naší nejvyšší prioritou,“ uvedla společnost.

Upozornila, že v loňském roce odstranila 3,2 miliardy reklam, které porušovaly její pravidla. To představuje téměř dvojnásobek ve srovnání s rokem 2016, píše agentura Reuters.

„Je to více než stovka špatných reklam za sekundu. Znamená to, že jsme schopni zablokovat většinu špatných reklam dříve, než ovlivní lidi,“ řekl manažer Googlu Scott Spencer, jenž má na starosti reklamu.

Firma podle něj zablokovala například 79 milionů reklam, které se snažily přilákat uživatele na stránky se škodlivým softwarem.

Zákaz reklamy na kryptoměny, jako je například bitcoin, vstoupí v platnost v červnu. Bude se týkat rovněž reklamy na související aktivity, například na burzy pro obchodování s kryptoměnami, napsala agentura DPA.

Zákaz reklamy na finanční produkty a služby související s kryptoměnami již v lednu ohlásila také internetová společnost Facebook.

(jaz)