Byznysové zpravodajství ze dne 9. 3. 2018 v kostce. Přehled nejaktuálnějších a nejdůležitějších zpráv z byznysu v České republice i ve světě.


Taxikáři vyzvali magistrát k vyššímu počtu kontrol řidičů Uber

Asociace koncesionářů v taxislužbě (AKT) vyzvala primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO), aby magistrát zvýšil kontroly řidičů jezdících pro služby Uber a Taxify do doby, než společnosti začnou používat licencované taxikáře. Sdělil to v pátek předseda AKT Daniel Tarljovski.

Modrzejewski skončil v čele Unipetrolu, nahradí ho Zdziarski

Dozorčí rada petrochemické společnosti Unipetrol dnes odvolala předsedu představenstva firmy Andrzeje Modrzejewského. Ve funkci ho nahradí Krzysztof Zdziarski. Ke změnám nedávno došlo i ve vedení PKN Orlen.

Prima spustí v dubnu nový kanál. Zaměří se na zahraniční kriminální seriály

Televize Prima spustí v neděli 2. dubna svůj osmý televizní kanál nazvaný Prima Krimi. Bezplatný program bude zaměřený na zahraniční seriály s kriminální tématikou. Část obsahu převezme ze stanice Prima Love. Uvedli to v pátek zástupci společnosti v tiskové zprávě.

Supermarkety Penny a Tesco klamaly zákazníky, zaplatí pokuty za chyby při výprodejích

Česká obchodní inspekce (ČOI) loni uložila obchodníkům během kontrol výprodejů 1 740 pokut v celkové výši 24 milionů korun. Je to nejvíc za poslední čtyři roky. Porušení předpisů zjistili inspektoři ve 40 procentech z 5 468 kontrol.

Tipsport hlásí rekordní zisk, stoupl o třetinu na víc než miliardu. Pomohl i nový zákon o hazardu

Čistý zisk sázkového holdingu Tipsport loni meziročně vzrostl o 30 procent na rekordních 1,1 miliardy korun. Tržby vzrostly rovněž o 30 procent na 55,5 miliardy korun.

(jaz)